tatum a svatek
 

Dnes je a svátek má Tyto stránky vznikly jen proto

20.10.2003

    Do rubriky Co mohlo být, ale nebylo... jsem přidal příběhy z Okouna, které opět sesbírala, upravila a poslala "Janče". Je jich tam již celkem 325. Na nic víc momentálně nezbyl čas (i tak na to padla celá neděle a už je vlastně dvě hodiny pondělí) a tak komprimovanou verzi příběhů v jednom souboru přidám až příště (tedy pokusím se o to co nejdříve). Stejně se musím probrat poštou a určitě se najdou příspěvky na nějakou aktualizaci. Pokud někdo něco posílal omlouvám se, že nedostal odpověď, ale nebyl čas. No jak se tak dívám na to počítadlo, které jste přetočili, přidám ještě jedno místo (pětimístné už stačit bude).

    Ale abych si Vás trochu udobřil, hodím sem ještě jeden příspěvek  na který jsem před chvílí narazil. Cituji z e-mailu: Včera mi Lorena Meritano emailem poslala tuto fotku, tak ji posílám, třeba se bude hodit. "Vilhelmina". Takže Vilhelmině děkujeme a tady je obrázek o který se podělila.

22.09.2003

    Dnes jsem musel přesunout rubriku Co mohlo být, ale nebylo... jinam (nějak se rozrostla a už nebyl prostor na aktualizace), najdete v ní tedy další příběhy z Okouna, které opět sesbírala, upravila a poslala "Janče". V rubrice Epizody probíhají korektury textů (tentokrát je nahrazeno, dalších několik epizod), opravy postupně provádí "JanaM". Najde tam také nahrazené epizody 118, 120, 121 a 124 za podrobnější, které poslala "Sofia" a upravila "JanaM".

    Komu vyhovuje mít možnost stáhnout si příběhy z Okouna v jediném souboru, najde je opět zkompilované zde.

    V rubrice Překlady pak najdete dva nové překlady ze španělštiny - Lornu Paz a Natalii Ramírez. Poslala je "Tera M".

    Zde je pak přidáno ještě pár tzv. hlášek z Ošklivky Betty které poslala "Sedmikráska".

    Narazil jsem na jeden videoklip od R.Montanera, možná tento odkaz neznáte a tak se můžete mrknout tady. (Hraje to on-line tzn. je to jen v opravdu malém okně a i tak je kvalita hrozná).

    Před časem jsem sliboval ještě nějakou tu aktualizaci fotek a stále jsem se k tomu nedostal. Přemýšlel jsem jak si to ulehčit a napadlo mě, trochu zapojit i Vás. Zde jsem založil nový prostor pro obrázky (osobně s tímto řešením nejsem vůbec spokojený - je to samá reklama), ale to je nyní vedlejší. Pokud tedy chcete, můžete poslat obrázky, které sem chcete umístit, ale...  měly by být vždy na nějaké téma a připište název podrubriky. Doufám, že se to nezvrhne v bezhlavé posílání obrázků, jako kdysi v minulosti, které probíhalo ve stylu "čím víc tím líp". Stále mám od té doby ještě v poště desítky e-mailů a v každém z nich desítky obrázků a nemám prostě čas roztřídit, který už na stránkách je a který ne (stávalo, že často někdo posílal, vše co doma našel a tedy i obrázky z našich stránek - některé jsem totiž skenoval s časopisů a úpravy např. pozadí, které jsem udělal, jsou nezaměnitelné). Jak to myslím s tím, že by měly být na nějaké téma, se můžete podívat zde.

    Našel jsem také jeden starší e-mail cituji "...toto je budova Sociologie v Bogotě - je to místo kde se natáčel serial. Ahoj Janka". No a tady máte ten obrázek.

    Pro dnešek to stačí a doufám, že zase něco nezapomenu nahrát na web a odkazy budou ráno funkční. Na závěr všem, kteří opět na stránky přispěli, touto cestou děkuji.

06.09.2003

    Dnes najdete v rubrice Co mohlo být, ale nebylo... spoustu nových příběhů z Okouna, které opět sesbírala, upravila a poslala "Janče" o něco dříve je poslala nezávisle i "JanaM". V rubrice Epizody probíhají korektury textů (tentokrát je nahrazeno, asi 30 epizod), opravy postupně provádí "JanaM". V poště mám ještě nějaké příspěvky na stránky, ale momentálně jsem se nestihl vším probrat, např. "Sofia" začala postupně posílat přepisy obsahů epizod podle videa - začala tuším někde od čísla 117 a poslala je už tuším až po epizodu č.135.

    Všiml jsem si, že posledně někomu vyhovovalo mít možnost stáhnout si příběhy z Okouna v jediném souboru, takže jsem je opět zkompiloval do jediného souboru a stáhnout si jej můžete zde.

21.08.2003

    Dnes najdete v rubrice Co mohlo být, ale nebylo... přibližně 40 nových příběhů z Okouna, které opět sesbírala, upravila a poslala "Janče" a tři příběhy, které poslala "Adriana". V rubrice Epizody najdete nový obsah dílu Ošklivky Betty jde o č. 110 a poslala jej "monica". Novinkou je, že proběhnou korektury textů, již před časem je udělal "Jana". Postupně však, byla spousta textů nahrazena podrobnějšími - např. s dialogy. Zatím poslala obsahy epizod č. 31 a 32 (ty jsem již nahradil) a kompletní Ecomodu (tu nahradím v nejbližší době). Nechci a určitě ani Jana, aby se někdo cítil dotčený, že se po něm dělají opravy, ale ty texty to vážně potřebují. (Osobně mám sám stejné problémy a nikdy bych si na nějaké opravy netroufl. Takže když je Jana ochotná tomu věnovat svůj čas, jistě to všichni uvítáme). Zde se můžete mrknout, jak moc jsou tyto opravy potřeba. Ještě jednou upozorňuji, ať to nebere nikdo osobně - minimálně já si vážím té spousty času, které trvá sepsání epizody a navíc jde i o sjednocení jmen, názvů atd.

    Poslední dva dny jsem mrkl na diskuzi a to oživení mi udělalo opravdovou radost. Všiml jsem si, že si tam navzájem posíláte příběhy a tak se je pokusím zkompilovat do jednoho souboru, ať si je můžete stáhnout a číst i když nejste připojeni. I když by mělo jít o opravdu malý soubor, nejde jej tady umístit, ale budu dělat něco pro jednu firmu a tak to umístím zatím k nim a pár dní to tam nechám než vymyslím něco jiného. Pokud se mi to ještě dnes v noci podaří, budete si moci soubor stáhnout ráno zde.

7.08.2003

    Dnes najdete v rubrice Co mohlo být, ale nebylo... devět nových příběhů z Okouna, které jak slíbila opět sesbírala, upravila a poslala "Janče" a dva příběhy, které poslala "Adriana". V rubrice Epizody najdete nové obsahy dílů Ošklivky Betty jde o č. 117, 118, 120, 121 a 124, které před časem napsala a poslala "Sofia" a nedávno upravila "Ňufinda" (alespoň doufám, že jsem nepopletl alias) a obsahy dílů č. 51, 52, 54, 55 a 56 které poslala "Joy".

     V souboru přezdívky "Tera M" přeložila spoustu dalších oslovení a už je to téměř kompletní - takže můžete porovnávat původní oslovení s našim dabingem. Než tam najedete můžete si tipnout kdo je např. "platinová slečna", "panter", "královna ze Sáby", "kačenka Daisy" nebo např. "kontrolní věž klubu".

     Napsala také "Závislá Marťa" - cituji: Napadlo mě poslat ti melodie z Betty. Pár dílů mám nahraných a tak jsem se ty melodie snažila nějak odposlechnout a pokusila jsem se je složit na počítači, protože jsem je nemohla na internetu vůbec najít. Přitom jsou ale strašně hezké. Na závěr a poprosila o umístění melodií na stránky a vzhledem k tomu, že opravdu stojí zato, tak nevidím důvod, proč nevyhovět. Takže tady je máte první, druhá a třetí.

     V rubrice Z tisku, nebo přímo tady najdete článek z Týdeníku Televize, který poslala "Helča".

    Teda dneska mi dáváte zabrat sotva zpracuji jeden e-mail a obsah hodím na stránky, tak příjde další. Právě poslala "Alaila" dva překlady ze španělštiny jde o Stefanii Gomez a Ricarda Veleze, takže je přidávám v rubrice Překlady k těm hotovým. Mimochodem Stefanii Gomez tam máme již jednou z jiného zdroje a narazil jsem tam na jeden zajímavý rozdíl, ale tomu se nevyhneme.

     Před chvílí jsem to psal a je to tu znovu "Joy" poslala další obsahy epizod a tak je hned dávám na stránky. Tentokrát jde o obsahy č. 57-59 a najdete je jako ty předchozí v rubrice Epizody.

     Doufám, že jsem na nic nezapomenul a že bude ráno vše funkční a na závěr text jednoho e-mailu:

Ahoj Ošklivkoblázni!

mám asi 10 epizod z televize Joj,zhruba od května do teď. Máte-li zájem (neb bohužel nemám čas to přepsat), jsem ochotná to poslat na FTP server, přes ICQ, nebo snad i na CD, ale nemám možnost dát to na videokazetu. Já mám totiž taky úchylku (dle hesla - "Každý máme nějakou úchylku") a to tu, že si nahrávám několik seriálů a filmů postupně za sebou a pak to s odstupem doby sleduju později neb to jinak nestíhám. Ozvěte se rychle neb to zase postupně přemazávám.

    S pozdravem" "BZZ BZZ"
                                                Lenočka

     Tak co máte někdo dostatečně rychlou linku a případně prostor kam to uploadnout? Jak sami čtete, spěchá to, tak neváhejte a máte-li někdo nějaký nápad ozvěte se. Úmyslně neuvádím na "Lenočku" kontakt, protože mám obavy, že ji začnete bombardovat e-maily, že to chcete vypálit. Z jejího e-mailu mám pocit, že by se možná nechala přesvědčit a pokud nebude jiná možnost, byla by možná ochotná to jednomu člověku vypálit na CD. Osobně netuším v jakém je to formátu a kvalitě, ale to by mohla určitě "Lenočka" upřesnit. Má-li někdo chuť do toho jít dejte vědět, případně se domluvte na Okounu. Pokud se někdo pro to rozhodnete ozvěte se já dotyčné osobě dám kontakt na Lenočku a domluvíte si už způsob případného zaslání a úhrady CD a poštovného sami a pokud vás bude více můžete si to pak vzájemně přepálit.

30.07.2003

    Dnes najdete v rubrice Co mohlo být, ale nebylo... více než deset nových příběhů z Okouna, které jak slíbila opět sesbírala, upravila a poslala "Janče". V souboru deníček, doplnila "Fialka" další záznamy - tak čtěte a nostalgicky vzpomínejte.

    Právě jsem dostal nápad v souvislosti s tím, že "Fialka" dělala deníček od 62. dílu (starší epizody nemá k dispozici). Nebylo by marné, kdyby někdo kdo bydlí poblíž hranic a chytá slovenskou "JOJ-ku" doplnil některé věci co nám chybí. Nikdo takový tu však asi nebude a tak zbývá jedině možnost získat pro to někoho ze slovenských diváků - jak jsem postřehl na Okounu, určitě takoví jsou i když se do diskuze zapojila zatím jen jedna návštěvnice, tuším "Aňa"? Máte-li tedy někdo chuť a možnost nenechte nás čekat s doplněním na reprízu (na kterou si navíc, ještě počkáme určitě pěkně dlouho).

27.07.2003

    Dnes najdete v rubrice Epizody dva nové obsahy epizod  č.109 a č.119, které poslala "Monica". Do rubriky Co mohlo být, ale nebylo... jsem přidal dva příběhy, které poslala "Adriana" (pokud chodíte na Okouna, tak jste je již před časem četli, na zbytek musíte počkat až bude po dovolené "Janče"). Zde je pak přidáno ještě pár tzv. hlášek z Ošklivky Betty, které jste psali na Okounu - tam je tenkrát zbírala a zasílala "Helča". No a v rubrice překlady v souboru přezdívky - přeložila "Anne Lady" některá oslovení a tak je můžete porovnávat s naším dabingem.

    Před časem jsem slíbil ještě epizody č.117, 118, 120, 121 a 124 - poslala je "Sofia". Bohužel si stále nemohu najít čas je upravit. Vzhledem k tomu, že s tím měla spoustu práce je škoda, že mi to již dva týdny leží v poště. Máte-li tedy někdo chuť a čas můžete se do toho pustit a dát textu nějaký formát. Epizody jsou kompletně hotové a jediný problém je, že jsou tzv. rozlámané řádky, odstavce, případně je místy naopak nesmyslně mezi slovy třeba i 15x znak mezerníkem atd. (Přišlo to v e-mailu jako text a ne jako příloha a takto to bohužel dopadlo). Pokud se do toho někdo pustíte, nebylo by možná špatné nechat ostatním vzkaz na Okounu ať nedělají třeba 2 nebo tři lidé totéž.

18.07.2003

    Takže dnes v noci jsem přidal do rubriky Co mohlo být, ale nebylo... další várku příběhů z Okouna, které jak slíbila  opět sesbírala, upravila a poslala "Janče".

17.07.2003

    Takže dnes v noci jsem konečně přidal slíbenou rubriku Co mohlo být, ale nebylo... kam jsem umístil vaše příběhy z Okouna, které sesbírala, vymyslela názvy, upravila a poslala "Janče" + dva, které poslala Adriana. Musím uznat, že jsem byl sám překvapený, že se do této příjemné hry na výmýšlení příběhů (příjemné určitě minimálně pro nadšené čtenáře na Okounu) zapojilo již 10 osob.

15.07.2003

    Zdravím všechny po odmlce způsobené dovolenou. Takže dnes zde najdete v rubrice Epizody tři nové obsahy dílů Ošklivky Betty jde o č.68 a č.71 od "Báry" a "Martiny" a č.163 od "Winky". Všechny tři jsou opravdu pěkně zpracované (Winky se navíc pravděpodobně pokoušela napsat nejdelší obsah :-) ale tento díl si to určitě zaslouží).

    V rubrice Překlady pak najdete jeden nový překlad ze španělštiny. Poslala jej "Alaila".

    Zítra si večer najdu zase trochu času (alespoň doufám) a dám sem např. překlady přezdívek, ale hlavně ty příběhy, které se tak pěkně rozběhly v diskuzi. Následovat budou pravděpodobně obsahy epizod č.117, 118, 120, 121 a 124 - poslala je "Sofia", ale na ty budu potřebovat více času (je tam drobný problém).  

29.06.2003

    Dnes zde najdete nově obsah poslední epizody Ecomody č. 26 (poslala je Zuzikk a překládala osobně) - najdete jej zde. Jinak také jsou zde dnes nově hlášky z Ošklivky Betty, které jste psali na Okounu - tam je pak pozbírala a zaslal Helča. Když už jsme u toho Okouna, musím přiznat, že jsem byl opravdu překvapen, že diskuze ještě stále funguje (čekal jsem, že skončí den, nebo dva po odvysílání posledního dílu).

25.06.2003

    Od "Potvory" zde dnes najdete v rubrice Epizody dva nové obsahy epizod Ošklivky Betty jde o č.31 a 32. V rubrice Překlady pak najdete dva nové překlady ze španělštiny - Luis Mesa a Mario Duarte. Poslala je "Tera M".

18.06.2003

    Dnes zde najdete od "Báry" v rubrice Epizody jeden nový obsah epizody Ošklivky Betty jde o č.64. Dále je pak v rubrice Z tisku přidán jeden starší článek na který upozornila Winky.

    Dnes bych rád na závěr odpověděl touto formou, na jeden druh e-mailů, který se objevuje poslední dny dost často - /zda budou postupně doplněny chybějící epizody/ - tak to vážně netuším. Že jsem v poslední době neměl na stránky moc času vím nejlépe sám a přesto, že dnes Betty skončila, byl bych opravdu rád kdyby se to podařilo časem dotáhnout do konce, ale nezáleží to opravdu na mě. Byl bych také rád kdyby například "Fialka" dotáhla do konce deníček Betty a co se týká epizod, raději nebudu jmenovat - nerad bych na někoho zapomenul (na epizodách se podílelo opravdu hodně návštěvnic) a zdá se mi také, že je škoda nechat to nedokončené.

    Za sebe mohu maximálně slíbit, že časem naskenuji nějaké články, které mám ještě v zásobě a třeba i ten speciál i když jeho informační hodnota je místy více než pochybná. Před časem také návštěvnice "Jana" udělala korektury hotových epizod a sjednocení jmen a názvů a čekal jsem stále jen na zbývající epizody a doufal, že nahradím vše najednou. Ještě chvíli počkám a příští měsíc začnu nahrazovat stávající texty. Vzhledem k tomu, že o prázdninách na tom budu mnohem lépe s časem chtěl bych například také opravdu masivně rozšířit fotogalerii. Mám také slíbené ještě nějaké překlady životopisů od "Tery" a časem bych chtěl tedy rozčlenit tyto texty k jednotlivým postavám.

08.06.2003

    Dnes nejdříve jedna opravdu důležitá informace o jednom speciálním vydání, více čtěte zde. Možná už o tom víte, ale já na to narazil na netu čistě náhodou a nezaregistroval jsem ani žádné reklamy v televizi.

    Jinak dnes jsou na stránkách přidány dva články - ten z Tv Revue poslala "Janče" a ten z TV tip serialu poslala "Bára" oba najdete v rubrice Z tisku.

05.06.2003

    Dnes jen krátce: na stránkách najdete další obsah epizody Ecomody - jde o č.25, poslala jej Zuzikk - jde o překlad od Renči a najdete jej zde.

02.06.2003

    Všechny zdravím po (pro mě nekonečné) době, jsem doma opět on-line a to znamená, že budou opět občas nějaké aktualizace. Hned jsem stáhl poštu a počet nových zpráv za 8 dnů co jsem byl bez připojení, bych raději snad ani neměl uvádět (stejně mi to tu asi nikdo nevěří - nejde samozřejmě jen o poštu k těmto stránkám, ale o poštu z 14 e-mailů a počet nových zpráv dosáhl sice těsně, ale přece čtyřmístného čísla).

    Zatím ještě nevím jestli je to dobře nebo špatně, ale přišel jsem o téměř celý adresář Outlooku. Momentálně převažuje pocit, že tam mám krásně čisto až na pár desítek důležitějších e-mailů, které jsem vytáhl z nějaké staré zálohy.

    V nové poště sice momentálně ztrácím přehled, ale našel jsem tam nějaké texty a tak je hned dávám na stránky. Od "Báry" tedy najdete v rubrice Epizody tři nové obsahy epizod Ošklivky Betty jde o č.61-63 (jako vždy jde o obsahy velice podrobné a s dialogy, které stojí za přečtení i v případě, že jste tyto díly viděli). V rubrice Překlady pak najdete tři nové překlady ze španělštiny - Ana Maria Orozco, Lorna Paz, Natalia Ramirez. Poslala je "Tera M" a přislíbila, že následovat bude Luis Mesa a Mario Duarte. "Zuzikk" poslala obsah Ecomody č.25 - bohužel soubor je poškozený a nelze otevřít, takže jí poprosím o opětovné zaslání a máme se alespoň zatím nač těšit.

20.05.2003

    Dnes zde najdete nově obsah epizody Ecomody č. 24 včetně obrázků (poslala je Zuzikk a překládala Renča) - najdete jej zde.

    Po nějaké době jsem zabloudil na Okouna a našel jsem tam zhruba to co jsem očekával :-(  Je smutné, že se mezi sebou handrkují už i ti co se sami považují za jedny z prvních návštěvníků. Ti skutečně první tam však už pravděpodobně téměř nechodí - např. Maru, Marsiela, Speedy a spousta dalších (já například jednou týdně a to mi stačí až nad hlavu).

    Ještě jedna drobnost, docela jsem se bavil reakcemi některých lidí, že se konečně budu věnovat stránkám. Vše jsem pochopil až po návštěvě diskuze, kde Winky nevědomky uvedla jednu zavádějící informaci o výhře v příšerkách (ve skutečnosti šlo jen o jednu z drobných cen, které se rozdávají průběžně). První dny jsem nechápal co se děje - v emailech jsem našel reakce od gratulací až po "konečně přestaneš dělat kraviny a začneš makat na stránkách". Opravdu jsem se docela bavil, že se nenechám rozhodit jsem se totiž zařekl již před časem.  :-))

    Na závěr ještě jedna drobnost pro autory tohoto typu e-mailů, pravidelnost aktualizací nesouvisí jen s tím, že jsem se začal věnovat této on-line hře. Na internetu a kolem počítačů mám více aktivit a jen pod aliasem "knihomol" jsou dvě další. Používám však také další dvě přezdívky a za každou je práce časově stejná, jako např. na našich stránkách těch co dělají obsahy epizod a prostě z důvodů, které zde nebudu rozebírat jsem před časem přehodnotil priority. (Opakuji však, že si čas na tyto stránky udělám vždy když bude potřeba a bude co aktualizovat).

19.05.2003

    Dnes zde najdete doplněné obsahy epizod Ecomody o obrázky, dnes jsou nově u epizod č. 1-5 a č.17 (poslala je Zuzikk) a najdete je zde. V rubrice Z tisku pak najdete jeden krátky článeček - poslala jej Janča a jde o článek z TV Revue. Od Marsiely pak najdete v rubrice Epizody nové obsahy Ošklivky Betty jde o epizody č. 96-99.

14.05.2003

    Dnes zde najdete další obsah epizody Ecomody - jde o č.23 poslala ji Zuzikk a jde o překlad od Renči, najdete ji zde. V rubrice Z tisku pak najdete nový článek - poslala jej Bára a jde o další článek z TV magazínu. Od Báry také najdete v rubrice Epizody tři nové obsahy epizod Ošklivky Betty jde o č.53, 60 a 79.

ARCHIV