OŠKLIVOST PŘICHÁZÍ DO MÓDY

 

Nejsme to my ošklivky, kdo stále prohrává

 

No, aby také ne, když Ošklivka Betty to natírá všem krasavicím po celé planetě

 

Hlavní představitelé telenovely programu RCN Ošklivka Betty Ana María Orozco a Jorge Enrique Abello poprvé poskytli rozhovor tištěnému médiu, tentokrát ale jako Ošklivka Betty a Armando Mendoza. Jsou perfektní pár... Ale pouze v práci. Jinak Betty pro Arman-da prosté neexistuje. Vcházíme do kanceláře, abychom se dozvěděli víc. Betty si právě odskočila do banky, a tak nás Armando zatím zve na šálek kávy.

 

Pane Mendozo, jak vidíte příští sezónu?

Recese se dotkla i naší profese a Eco Mody. Vzestup dolaru ovlivnil dovoz, a proto jsme se ještě více zadlužili. Současně klesla i koupěschopnost obyvatelstva.

 

Patříte k lidem, kteří za moc a peníze zaprodají duši ďáblu?

Do mých rukou byla vložena důvěra, že se mi podaří rozvíjet tradici rodinného podniku, který po dlouhá léta dával Kolumbijcům práci. Ta jim umožnila důstojně žít. Nemohu dělat nic míň a nic víc, než se ode mne žádá.

 

Nikdo nepochybuje, že je Betty velice inteligentní. Na druhou stranu však nelze přehlédnout, že se do podniku, jehož hlavním krédem je především krása, jaksi nehodí.

To nevadí, protože Betty nepůsobí v estetické sféře, nýbrž ve finanční. Díky svým znalostem pomáhá rozvíjet podnik, který po mnoho let sloužil Kolumbijcům.

 

Jaký trik používáte, když chcete dobýt krásné, avšak trochu prostoduché modelky?

Nemusím je dobývat, přijdou samy.

 

Proč jste nevěrný Marcele?

Gentleman by měl zapomínat, takže zapomenu, že jste mi tuto otázku položil.

 

Připadal jste si někdy ošklivý?

Na to nemyslím. Ale vzhledem ke své profesi jsem estét a kromě toho i velký obdivovatel krásy, zejména té ženské.

 

Právě přichází Betty. A tak nás Armando předává do jejích rukou a odchází za svými povinnostmi ředitele Eco Mody.

Pan Mendoza nám prozradil, že jste vynikající sekretářka. Jste stejně tak i vy spokojena se svým šéfem? Ano. Pracovat po jeho boku je skutečná radost. Kromě toho k němu mám velkou důvěru. Jsem přesvědčená, že pod jeho vedením bude podnik jedině vzkvétat.

 

Jak je možné, že jste s tolika diplomy přijala práci sekretářky?

Najít práci bylo moc těžké. I když mám výborný životopis, sotva uviděl potenciální zaměstnavatel fotku, bylo po všem. Přijala jsem tuto práci, protože je Eco Moda velmi prestižní podnik a vím, že když se osvědčím, budu moci stoupat.

 

Co znamená Rota ošklivek?

Skládá se ze sekretářek Eco Mody. Hugo Lombardi je tak pokřtil zřejmě proto, že nejsou ani krásné ani bohaté.

 

Pro nikoho není tajemstvím, že právě vy se považujete za nejšerednější ženu planety Země. Proč s tím tedy něco neuděláte?

Měla jsem v životě jedinou prioritu - vystudovat a být ve svém oboru profesionálkou. Svými znalostmi i schopnostmi jsem si byla vždycky jistá. Od té doby, co pracuji v Eco Modě, jsem se začala více zajímat o to, jak vypadám. Neumím ale udělat první krok.

 

Co si myslíte o Marcele Valencia?

Je to velmi elegantní žena, která má styl. I když mě nemá ráda, vím, že není tak špatná, jak se zdá. Jen se příliš nechá ovlivňovat svou kamarádkou Patricií Fernandezovou.

 

Neměla byste být solidárnější k ženám a netolerovat, že váš šéf je nevěrný své snoubence?

Jsem šéfovi naprosto oddaná. V tomto případě je tato oddanost pro mě nejdůležitější hodnotou. Jak se chová v soukromém životě, není můj problém.

 

Jste hrdinka, oběť, nebo nepochopená žena?

Ráda bych byla hrdinkou, i když jsem na to nikdy nemyslela a vím, že jí nejsem. Někdy si připadám jako oběť okolností a jisté společenské třídy. A taky se cítím nepochopená svým otcem.

 

Jaké má ošklivá žena největší ambice?

Být jednou hezká. I když, jak už jsem vám řekla, být velkou profesionálkou, v tom je moje síla. Jak říká přísloví: mít štěstí ošklivek, po tom prahnou krásky. Nejsme to vždycky my ošklivky, kdo prohrává.

 

Text: RCN

33 - 34 TIP • 3/2003