Lorna Paz je stále ve formě

 

Lorna Paz opravdu žije v duchu svého příjmení (paz znamená klid, mír). Každou volnou chvilku věnuje rodině. Je až neuvěřitelné, že tato štíhlá kráska je matkou tří dětí. Jak si udržuje dokonalý vzhled a skvělou postavu?

 

„Být krásná není jen dar, je to hlavně hodně dřiny a odříkání.“

 

Známá kolumbijská herečka zasvětila život péči o své tělo i duši. A bylo pro ni velkým zadostiučiněním, když dostala roli Patricie Fernandez v telenovele Ošklivka Betty, atraktivní mladé ženy s komplikovanou povahou i osudem. Již při prvním uvedení na kolumbijské televizní obrazovky dosáhla telenovela neuvěřitelně vysoké sledovanosti. Její natáčení však bylo opravdu náročné. Lorna musela velmi brzy vstávat a dlouho ponocovala, aby současně stihla všechny mateřské povinnosti. A tak není divu, že trpěla nedostatkem spánku.

Lorna je obdivuhodná osobnost. Chová se přirozeně, je upřímná a velmi zodpovědná. Má velký herecký talent, jazykové znalosti, a navíc fantasticky vypadá. Prozradila nám svůj recept, jak si uchovat dokonalý vzhled.

 

Jak zvládnout mateřství

 

Lorna Maria Cepeda Jiménez se narodila 18. listopadu 1971 v Cartageně. Podle údaje v osobních dokladech měří 171 centimetrů, další své míry však odmítá prozrazovat. Provdala se za svého manažera Eduarda Paze a má sním tři krásné děti – Danielu, Mariana a Eduarda Nataniela. Přestože má za sebou tři porody, dokázala si udržet skvělou postavu.

Jako Patricia také svými půvaby v Ošklivce Betty přímo fascinuje Maria Calderóna i Daniela Valenciu, kteří ji bezmezně obdivují a podléhají erotickým fantaziím.

Během těhotenství se Lornina váha vyšplhala až na 74 kilogramů (normálně váží 55). Hned po porodu začala hubnout tři kila měsíčně, dokud nedosáhla původní váhy. Jak se jí to povedlo? Nejsou v tom žádné čáry ani tajemství. Prostě jen omezila příjem potravy, důsledně dodržovala pitný režim a denně cvičila aerobik, aby mateřství nezanechalo na její postavě viditelné následky. Především si však dočasně odřekla svou největší vášeň – mlsání. Z jídelníčku úplně vyškrtla čokoládu, sušenky a bonbóny, které jindy určitě najdete v její kabelce. A také oznámila všem příbuzným a přátelům, že musí zhubnout, protože ji perfektní vzhled živí.

Dokonalá pleť

 

Obličej herečky je velmi zatížen každodenním používáním velkého množství líčidel. Přesto si Lorna dosud udržela skvělou pleť. Jak? Základem je důkladné odlíčení. Každý večer si Lorna umyje obličej výživným mýdlem a jemnou masážní houbou. Pak ošetří oční partie, jež jsou při líčení vystaveny největší zátěži, speciálním odličovacím olejem. Odstraní zbytky nečistot pleťovou vodou s obsahem alkoholu, která pleť současně i osvěží. Nakonec aplikuje výživný hydratační noční krém a krém určený na oční partie, který působí preventivně proti tvorbě vrásek. Celé tělo ošetří po sprchování hydratačním tělovým mlékem.

 

Krásné zlaté vlasy

5

Péči o vlasy věnuje Lorna zřejmě největší pozornost. Šamponem je umývá jednou za šest dní. Poté nanese regenerační balzám, který ošetřuje poškozené konečky. Nechává ho působit zhruba hodinu. Nakonec nanese ještě balzám, jenž usnadňuje rozčesávání a současně vytváří na vlasech vrstvu, která je chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí. Důkladně ho vmasíruje a nechá působit zhruba dvě minuty.

Lorna je přírodní blondýna, přesto jednou za šest týdnů používá zesvětlovač, aby se jí vlasy rozjasnily. Konečky nechává zastřihovat rovněž zhruba každých šest týdnů.

Chcete vypadat jako Lorna Paz?

-         hodně spěte

-         ještě víc pijte (nejlépe vodu)

-         zakažte si lenošení

-         ignorujte sladkosti

-         dopřejte si hodně milování

-         rozmazlujte se

-         nedovolte problémům, aby vás dostaly

-         buďte v pohodě!

 

Pravidelné cvičení

 

Denně Lorna cvičí 20 minut na rotopedu. Zbavuje se tak přebytečných kalorií a zpevňuje svaly na nohou. Je to zvyk, jenž jí prý současně i dodává energii.

Nesmí zapomínat ani na břišní partie. Ploché břicho, které jí může závidět i leckterá mladá dívka, si udržuje masážemi a gymnastikou. Cvičí dvakrát denně půl hodiny, a ještě se jí prý nikdy nestalo, aby si zalenošila. Během našeho povídání si Lorna zahřešila a neodolala sušenkám a čokoládě. Na závěr přidala ještě jednu radu: Během těhotenství hodně pijte. Organismus potřebuje dostatek tekutin.

 

 Text a foto: Editora Cinco