krasavice & ošklivka

 

Lorna Paz

S krásnou hnědookou brunetkou Angií Cepeda, hlavní hrdinkou telenovel peruánské produkce Luz Maria a Zamilovaná (obě TV Nova), jsme se již seznámili. Teď se nám představuje její sestra, stejně krásná, pro změnu modrooká blondýnka, kolumbijská herečka a modelka Lorna Paz, která se proslavila rolí zlomyslné krasavice Patricie Fernandez v Ošklivce Betty.

Lorna, prostřední ze tří sester - starší se jmenuje Yvette a o tři roky mladší je Angie Cepeda - se narodila 18. listopadu 1971 v Cartageně. Vyrůstala se sestrami a s maminkou. Tatínek byl poněkud nezodpovědný a zanechal po sobě na různých místech ještě další potomky.

Lorna vždycky toužila po herectví a ve čtrnácti letech začala dělat modelku. Přivydělávala se tak na studia psychologie, kde později získala bakalářský titul. Modeling brala jako koníčka při studiu, ale přitom se nevzdávala touhy hrát. „Nebylo to ale jednoduché. Když jsem začínala, moje mladší sestra Angie byla již slavnou a známou herečkou. Nechtěla jsem mít nálepku Angiina sestra, a tak jsem si raději změnila příjmení. Teď je ze mne Lorna Paz po manželovi Eduardovi, který je také mým manažerem a otcem mých tří dětí - dcery Daniely a synů Nathaniela a Mariana,“ říká Lorna. Pod jménem Lorna Paz debutovala v roce 1997 v telenovele Otcové a synové, po níž následovaly další role. „Svou kariéru jsem si chtěla vybudovat sama. Nestála jsem o pomoc Angie a ona s mým postojem souhlasila.“

O své roli v Ošklivce Betty říká: „Patricie je moje první záporná role, a tak jsem se snažila aby byla především lidskou bytostí. Vždyť každý člověk má přece v sobě dobré i špatné stránky,“ zdůrazňuje sympatická Lorna.

Se sestrou Angií ji také pojí láska k moři a dlouhé procházky po pláži. V soukromí je prý Lorna velmi milá, plachá a citlivá bytost. Přiznává - jako správná Iberoameričanka - že věří v Boha, Ježíše i v anděly. Za nejdůležitější pokládá konání dobra. „Trápí mně, když vidím lidi trpět, když děti nemají co jíst. Tak jim jídlo kupuji. Nevím, zda jsem dobrá nebo špatná, ale věřím v to, že když potkám někoho, kdo potřebuje pomoc, tak to udělám. Nepřemýšlím o tom, jednoduše pomůžu.“

 

Ana María Orozco

Po krásné Esmeraldě, Kassandře, Millii či Rosalindě je tu pro změnu ošklivá Betty v podání „v civilu“ půvabné herečky. Ana María Orozco do této role v kolumbijské komediální telenovele Ošklivka Betty, kterou s velkým úspěchem uvádí TV Nova, vsadila vše a na celé čáře vyhrála. Tak se z ní stala nejznámější kolumbijská herečka, i když její hrdinka je prostě nemožná. Nosí kostěné brýle, které jí věčně padají z nosu, rovnátka „zámečky“ na zuby a hrozný účes s ještě hroznější ofinou. A její vkus, to je styl stará mladá. Ví o sobě, že není kráska, a tak vsadila na vzdělání a podařilo se jí získat práci v módním průmyslu. Právě tahle šeredka si ihned získala příznivce nejen v Latinské Americe, ale i v USA a v Evropě. A nyní už se dá s jistotou říci, že je milována i našimi televizními diváky.

Ana María se narodila v Bogotě 4. července 1973 jako dcera známého kolumbijského herce Luise Fernanda Orozca. Byl to právě tatínek, kdo v dívce probudil zájem o herectví a přispěl k tomu, že již ve čtrnácti letech zahájila svou uměleckou dráhu. Tehdy se poprvé objevila před kamerou. Zpočátku účinkovala jen v reklamách. Naštěstí byla velice fotogenická a tvárn, což dokazuje i její role „ošklivého káčátka“ Betty. Po reklamách přišly první role a od té doby, za bezmála šestnáct let, hrála v několika filmech a telenovelách a brzy se propracovala ve své zemi na vrchol. O tom svědčí i fakt, že je držitelkou významné herecké ceny Simona Bolívara za roli v telenovele Perro Amor.

Ana María je krásná a nadaná, ale umí svůj půvab potlačit a nechat vyniknou to, co je uvnitř, přidat k tomu tu správnou dávku humoru, procítění i smíchu. Prostě ubrat na kráse a přidat na důvtipu…

 

zdroj: TV Magazín