Kdo je kdo v ošklivce Betty
 


Ana María Orozco - Betty

Na svou životní příležitost čekala jedna z mnoha kolumbijských hereček Ana María Orozco stejně jako dlouhá řada jejích kolegyň. Žila poklidným životem v Bogotě a ani ve snu by ji nenapadlo, že ona šance přijde v podobě ošklivé ženy.
Prosadit se ve filmu či televizi jako krásná, to je představa i touha většiny adeptek hereckého umění. Aně Maríi Orozco zcela změnila život nabídka hrát ošklivku Betty. Dnes je nejpopulárnější kolumbijskou herečkou a sláva, kterou jí přinesla telenovela o Betty, je jí více méně na obtíž.

Než se stala ošklivkou Betty Ana María Orozco, dostala nabídku hrát tuto roli Margarita Rose de Francisco (Káva s vůní ženy), která ji odmítla kvůli jiným závazkům. Odmítla ji i představitelka Kassandry Coraima Torres a několik dalších hereček, které se nechtěli smířit s představou, že mají hrát ošklivou ženu. Ana María Orozco se nebála a díky tomu se z ní stala mezinárodní hvězda.

Narodila se v rodině herce Luise Fernanda Orozca. Měli značné finanční problémy a tak Ana byla nucena jít brzy pracovat. Několik let žila rodina namačkaná v maličkém bytě a jednu chvíli dokonce hrozilo, že Anu ve škole nepustí k závěrečným zkouškám, protože dlužila za školné. V jednom z rozhovorů vzpomíná, že někdy neměla ani na oběd a do školy chodila v obnošené a potrhané uniformě.

Zdálo by s,e že jí role v nejpopulárnější telenovele zcela změnila život k lepšímu. Ona sama to však tak jednoznačně nevidí a přiznává, že je popularitou zaskočena: "Byla to pro mě zvláštní a těžko pochopitelná změna. Úspěch je dvousečný. Na jednu stranu krásný a opojný, na druhou stranu je to velké břímě. Cítím, jak najednou ztrácím soukromí, novináři mě pronásledují, píšou a vyprávějí se o mně věci, které nejsou pravda, a to mě zraňuje."

Nemá ráda otázky týkající se jejího soukromí, nechce vzpomínat na své roční manželství s hercem Juliánem Arangou, který hrál v Ošklivce Betty Huga Lombardiho a s nímž se vloni rozešla. Vadí jí také, když se někdo zajímá o její vztah s fotografem Frankem Gaviriou, který se poté stal jejím přítelem. Co se týká obecných představ o její současné finanční situaci, říká: "Kdybych řekla, kolik jsem natáčením vydělala, umřeli byste smíchy. Zbohatla televize, ne já. Když jsem podepisovala smlouvu, byla televize v krizi a platy byly velice nízké. Navíc v Kolumbii nedostávají herci tantiémy z prodeje telenovel do ciziny. Bydlím stále ve stejném bytě a raduji se stále ze stejných věcí." A zároveň trefně dodává: "Když někdo vydělá hodně peněz, ani si je tady v Kolumbii nemůže užít, protože pak ho nejspíš unesou a požadují výkupné."Jorge Enrique Abello - Armando

Tento kolumbijský herec vystudoval sociální komunikaci a v televizním průmyslu se dokonale vyzná. Pracoval totiž nejen jako herec, ale také jako režisér videoklipů, vedoucí PR jedné televizní stanice, asistent produkce i jako kameraman. Příležitostně se věnuje také moderování. Je ženatý s Marcelou Salazar, s níž má dceru Candelarii Abello Salazar.Stefánia Gómez - Aura Maria

Herecké sklony měla odmalička, přesto však začala studovat na fakultě managementu. Po třech semestrech však pochopila, že v kanceláři být nechce. Zajímavější jí přišlo mnoho různých životů prostřednictvím různých postav. Pustila se tedy do studia herectví a svou cestu do televize zahájila v regionální televizi, odkud přešla do televize národní. Ve volném čase ráda sportuje - bývala členkou juniorské atletické ligy.
 


Ricardo Vélez - Mario Calderon

Po ukončení studií dramatického umění a účinkování v několika telenovelách odjel do Ameriky a posléze do Evropy, kde natočil řadu televizních inscenací. V roce 1996 se vrátil do Kolumbie, kde se stal renomovaným hercem. I on holduje sportu, rád hraje šachy a mluví několika jazyky. Kromě rodné španělštiny ovládá také angličtinu, francouzštinu a italštinu.
 


Natalia Ramírez - Marcela Valencia

K herectví se dostala přes hudbu, která je její velkou vášní. Vystupovala v řadě pěveckých pořadů, v dětství chodila na sborový zpěv a navštěvovala lidovou konzervatoř. PO střední škole vystudovala reklamní obor a zároveň nazpívala množství reklamních spotů. Než se objevila před kamerou, pracovala jako účetní. Po prvních hereckých úspěších už se do kanceláře nevrátila.
 


Luces Velásquez - Berta

Poloviční Romka odjela po dokončení střední školy do Bogoty, kde byla přijata do sboru tamního divadla. Zároveň si přivydělávala hodinami hudby. Pak na čas přerušila práci a odjela do Brazílie, kde žila čtyři roky. Svůj brazilský pobyt využila ke studiu historie hudby, herectví a režie. Po návratu do Kolumbie dostala roly v Ošklivce Betty.
 


Lorna Paz - Patricia Fernández

Lorna má dvě sestry, které jsou také herečkami - sestra Angie je u nás známá například ze seriálu Zamilovaná nebo Luz Mária. Lorna vystudovala sociologii. Od čtrnácti let si vydělávala jako modelka, ale protože odjakživa toužila po herectví, odstěhovala se do Bogoty, kde měla větší příležitost získat nějakou roli. Ošklivka Betty už jenom zvýšila její popularitu, kterou získala předchozími rolemi v různých telenovelách. 

 

 zdroj: Týdeník Televize