Sedmé nebe to je můj dům
 

ANA MARIA OROZCO, jedna z nejkrásnějších uznávaných latinskoamerických hereček, hraje v telenovele Ošklivka Betty hlavní roli. Před vstupem na "plac" mnoho hodin maskovali představitelku - "její krásu": spojili obočí, domalovali knírek, dali jí rovnátka, vybírali nemoderní oblečení...

 

Tím, že hraješ ošklivku získáváš miliony srdcí na celém světě. Neměla jsi žádné pochybnosti když jsi přijala tuhle roli?

Lidé chtějí být radši krásní než oškliví. Protože těm málo pěkným lidem se většinou ostatní posmívají. Dotýká se to rovněž také filmu. Vlastně s urozenými krásnými představiteli se diváci ztotožňují. Ošklivka Betty dokázala jednak, že ne vždy jsme krutí: neakceptujeme ji ani přes neatraktivní vzhled. Nikde také není řečeno, že Betty do konce zůstane ošklivým káčátkem, každou chvíli má šanci proměnit se v pěknou dívku.

 

Betty je ošklivá nebo je jen prostě zanedbaná?

Ona svým způsobem o sebe dokonce i dbá. Neustále upravuje svoje vlasy a maluje si ústa. Snaží se rovněž narovnat zuby, nasazuje si na ně různé aparáty. Ale má prostě takové své mínění o estetice.

 

Stalo se ti někdy, že by ses cítila ošklivá?

V dětství. Když se moji rodiče rozvedli, cítila jsem se zanedbaná a ošklivá. Nemám na mysli jen vzhled fyzický, ale svůj tehdejší stav duše.

 

"Ošklivka Betty" ti přinesla popularitu i peníze. A jaké byly počátky tvé herecké kariéry?

Jako desetiletá holčička jsem vystupovala v televizních programech pro děti. Potom jsem začala vystupovat v telenovelách. Ale teprve po maturitě jsem se definitivně rozhodla, že se stanu herečkou. Nejsem jediná osoba v naší rodině, která dělá tohle povolání. Můj otec, Luis Fernando Orozco, je jedním z nejznámějších kolumbijských herců. Herečka je také Veronica Orozco, moje sestra. Jen nejmladší sestra nepokračovala v rodinné tradici. Studuje jazyky na univerzitě.

 

A co nám povíš o svém osobním životě?

Jsem rozvedená. Mým man?elem byl Julian Arango. Hraje se mnou také v "Ošklivce" roli Huga Lombardiho.

 

Jak to snášíš?

Bez problémů. Jsme teď přáteli.

 

Jaké jsou tvoje herecké plány?

Chtěla bych si zahrát ve filmu. Nemám na mysli Hollywood. Sním o latinskoamerickém plátně.

 

Čím se zabýváš ve volném čase?

Nemám teď mnoho času. Už několik měsíců pracuji v americko-kolumbijské produkci na pokračování "Ošklivky" - seriálu "Ecomoda". A když už se stane, že mám trochu času, maluji, jezdím na kole, čtu nebo jdu do kina. Ale musím se pochlubit, že jsem velká hospodyňka: kdykoli můžu, tak doma uklízím a cítím se jako v sedmém nebi.

 

A jak se jako Betty cítíš?

Je to zvláštní vidět sebe samu v televizi.
 

zdroj:  Caracas; Justyna Zuń-Dalloul
SUPER EXPRESS TV

překlad z polštiny: Lory