Natalia Ramirez

 

   V jednu chvíli ji zastihnete na Floridě, v druhou už je v Kolumbii. Teď zrovna je na cestě do Argentiny. Lvice s dominantní povahou Natalia Ramirez miluje cestování. A díky smyslu pro humor a přátelské povaze je všude jako doma. Natalia celé své mládí věnovala reklamním písničkám. Opravdovou kariéru udělala až jako herečka v telenovelách. Účes plný kudrlinek a rudé rty, tak se Natalia představila jako Maribel v Inseparables. Natalia je žena mnoha tváří. V reklamních spotech působí jako nevinný žabec nebo věčná studentka. V telenovele Doctor Amor je ale už za osudovou ženu. Nejcivilněji působí Natalia asi v Ošklivce Betty, kde se setkala se svou dlouholetou přítelkyní Lornou Paz. Obě si užily během natáčení spoustu legrace, protože mají stejný smysl pro humor.

 

 Když jsem v domluvenou hodinu volal Natálii Ramirez. nebyla ta zlobivá hodná holka Marcela z Ošklivky Betty nikde k sehnání. Doma i na mobilu za ni odpovídal jen záznamník. Trvalo mi snad půl hodiny, než jsem ji zastihl, jak se prohání po severní mezistátní dálnici podél floridského pobřeží. Aby to bylo ještě složitější, spojení každou chvíli vypadávalo. Natalia tedy musela zastavit. Během našeho rozhovoru jsem si představoval, jak sedí na terase nějaké kavárny pod horkým floridským sluncem a palmami, srká ledovou kávu a odpovídá na mé otázky. Za oknem mé kanceláře se mezitím setmělo a přišel večerní chlad. O to víc mě hřálo povídat si s Natálií. Nenuceně se smála a udělala na mě takový dojem, že jsem se cítil, jako bychom byli staří přátelé, kteří se jen hodně dlouho neviděli.

 

Podle horoskopu jsi Lev. Jsi opravdu tak silná osobnost, jaká ke Lvici patří?

Ano. mám velice dominantní povahu. Ale mám ji pod kontrolou.

 

Jak se ti podařilo lvici v sobě zkrotit?

No, vlastně jsem se to naučila už před pár lety. Důležité je se nejdřív hodně zhluboka nadechnout a teprve pak jednat. Prostě nejdřív dýchám u až potom mluvím. Tak jsem se naučila ovládat. Pomohlo mi to trochu se v životě uklidnit.

 

Tvou největší vášní je hudba.

Ano, už od narození. Když mi bylo šest let, rodiče mě zapsali na národní konzervatoř, kde jsem studovala tři a půl roku. Tehdy jsem se rozhodla přestat, protože to začínalo být poněkud náročné, nutili mě zpívat operu a podobně. Do toho se mi moc nechtělo. O pár let později jsem začala zpívat v televizním programu nazvaném Telecronico Musical. Právě díky tomuto pořadu jsem se dostala do světa reklam, nazpívala jsem několik spotů a spoustu hudby pro komerční účely. U toho jsem zůstala dlouhých sedm let. Po celou dobu svého studia jsem rutinně každé ráno vstala do školy, ze školy šla zpívat reklamy a potom hned domů psát úkoly.

 

Líbilo se ti zpívat reklamy?

Úplně jsem to milovala! Strašně, strašně moc. Za dva roky jsem se toho hodně dozvěděla o tom. jak to skutečně vypadá uvnitř reklamního průmyslu. Později jsem šla na čtyři roky pracovat pro jednu reklamní agenturu. Tenkrát se jmenovala Atlas, dnes je to J. Walter Thomson.

 

Co přesně jsi pro ně dělala?

Pracovala jsem jako výkonná účetní. Měla jsem na starosti několik klientů -jednoho z Kolumbie- a propagovala jsem jejich produkty. Většinou šlo o nápoje: víno, ale také čokoládový nápoj. Dále si vzpomínám na ústní vodu, ocet a další a další potraviny. I když to byla zábava, moc jsem si chtěla vyzkoušet herectví. Ale dvě zaměstnám"? To na mě bylo moc. A tak přišla chvíle, kdy jsem musela reklamu opustit a věnovat veškery svůj čas herectví.

 

Jaké to je být součástí světa reklam?

Lahůdka! Bylo to kouzelné. Miluji všechno, co se týká komunikace. Zbožňuji televizi, divadlo, filmy, reklamu - všechno co má něco společného s komunikací. Také tisk - strašně ráda píšu.

 

Jak ses dostala k hraní v telenovelách?

Svého času jsem zpívala vlastně veškerou komerční hudbu, která se na našem programu objevila. V roce 1987 hledal prezident tohoto kanálu Diego Fernando Londoňo někoho, kdo by dokázal hrát i zpívat v připravované telenovele. Šla jsem na casting a dostala jsem roli v telenovele Quieta Margarita (Tichá Margarita), produkované v roce 1998. Byla to má první telenovela a já dostala hned hlavní roli. Bylo to náročné, hodné náročné!

 

Proč?

Protože jsem neměla s herectvím ani tu nejmenší zkušenost. A všechny vedlejší role obsadili ti nejlepší herci z Kolumbie. Ale byli hrozně milí, chápaví a moc mě tenkrát podrželi. Chtělo to pevné nervy. Naštěstí to nakonec dobře dopadlo a seriál měl velký úspěch. A tak jsem se stala herečkou.

 

Pracuješ také v divadle...

Ano, pohybuji se i po divadelních prknech. Studovala jsem drama na prestižní akademii jménem Charlotte. Učit se hrát byl tuhý boj, ale našla jsem skvělého učitele v Jamie Boterovi. Poté jsem natočila pár dalších telenovel a vrátila se zpět do divadla. Tam jsme udělali báječnou komedii Soprendidas, se kterou jsme to dotáhli až do Španělska. Tři roky jsme ji měli na programu a procestovali celou zemi. Byla to skvělá a vzrušující zkušenost. Moc ráda na to vzpomínám. Ale televizi jsem tenkrát neopustila, dělala jsem obě věci najednou.

 

Nějaký čas jsi žila také v Itálii...

Ano. V Itálii jsem žila v malém městě Urbino, asi tři hodiny cesty od Milána. Je to takové provinční, krásné městečko - tak trochu středověké. Bydlela jsem tam čtyři měsíce.

 

Mluvíš italsky?

Ani slovo! Ale miluji italskou kuchyni. Miluji těstoviny, pizzu, makaróny, všechno to miluji.

 

Neměla jsi za manžela Itala?

Ne. Byla jsem vdaná za Kolumbijce a do Itálie jsme se jeli vzít. Čtyři měsíce jsme tam žili a pak jsme se vrátili do Kolumbie.

 

Teď jsi rozvedená, že?

Ano, už to bude pět let.

 

Máš teď v Miami přítele?

Ano. mám tu přítele, jmenuje se Ricky Diaz. Chodíme spolu už čtyři roky.

 

To je dlouhá doba. Vezmeš si ho?

No, je to v plánu, ale ještě nás čeká spousta práce. Myslím, že bychom se mohli vzít v říjnu.

 

Máš také dceru Gabrielu. Kolik je jí let?

Gabriele je osm let a tuhle neděli se chystá na první přijímání (církevní obřad). Je až neuvěřitelně plná života. Už je z ní velká seňorita. Připadá mi jako dospělá žena, nemá duši malé holčičky. A taky ji fascinuje komunikace a produkce. Celou Betty natáčela prakticky se mnou. Skoro každé odpoledne mě doprovázela na plac, zůstala tam se mnou do sedmi a domů jela buď s tátou, nebo s au-pair. Ať pracuji kdekoliv, musím mít Gabrielu stále blízko u sebe. Navíc ona miluje svět reflektorů, kamer, natáčení a všeho, co se děje na pláce.

 

Je Gabriela tak hezká jako její maminka?

Jsem tak krásná? Děkuji! Ale upřímně, ona je krásná, velice krásná. Nejen na pohled, ale i uvnitř.

 

Co si myslíš o charakteru Marcely Valencie?

Podívej, Marcela je jen další Armandovou obětí. Myslím, že Armando nevyužíval jen Marcelu, ale také Betty, všechny modelky z Ecomody. On vůbec využíval ženy obecně - jak už to tak muži dělají.

 

Ne všichni muži jsou takoví...

No, možná nejsou, ale Marcela byla Armandovou obětí a nebyla schopná zvládnout situaci. Marcelu doslova ovládala její slepá láska.

 

Myslíš, že Marcela Armanda doopravdy milovala?

Ano, byla do něj velice zamilovaná. Hraničilo to téměř s posedlostí. Nevěděla, co si má s takovou láskou počít. Neměla dostatek sebevědomí. Smutné na tom je, že se podobné věci stávají ženám docela často.

 

Co znamená láska v tvém životě?

Je to jedna ze skvělých věcí života. Pro mně láska znamená harmonii a mír.

 

Co člověk potřebuje, aby takové harmonie dosáhl?

Konverzaci, smích, spoustu sladkého společného času, být šťastný. To jsou všechno věci, kterých si musíme cenit a které mně dovedou rozhýbat duši. Nezajímá mě vztah, který způsobuje bolest.

 

Myslíš, že to všechno máš s Rickym?

Ano. Ano! Už jsme spolu čtyři roky a po celou dobu jsme šťastní.

 

Co Ricky dělá?

Pohybuje se na burze. Točí se kolem peněz.

 

Žiješ střídavě mezi Miami a Bogotou. Jak se ti líbí život na vysoké noze?

Nežiju na vysoké noze. Myslím, že žiju docela obyčejně. Právě to se mi na Miami líbí. Tady mohu žít jako úplně obyčejný člověk a nemusím se přetvařovat. Lidi tu moc nezajímá, jestli jste, nebo nejste celebrita, a jen zřídka máte za zády fotografy a novináře. Samozřejmě když si odskočíte na Miami Beach nebo na koktejl na South Beach, nějaké určitě potkáte. Ale současně máte možnost žít úplně normálně. Já bydlím na severu Floridy, hodně severně od Miami. ve floridském Hollywoodu (pravý Hollywood je v L.A. - pozn. red.). nedaleko Boca Raton. Hollywood je malé městečko, vcelku mírumilovné. Není tu zdaleka takový ruch a shon jako v Miami. A je tu poměrně málo obyvatel z Latinské Ameriky, takže mě v podstatě nikdo nepozná. Tady žiju spokojeně a šťastně.

 

Kde žije tvá dcera? V Bogotě, nebo v Miami?

V Miami. Ona je pořád se mnou.

 

Jak to v tom případě funguje u ní ve škole?

Velice snadno. Když jsme zrovna v Bogotě, chodí do bogotské školy. Když přijedeme do Miami, chodí do školy tady. Brzy se chystáme odjet do Argentiny, takže bude pro změnu chodit do školy v Argentině. Naštěstí je to velice společenská osoba a lehce si hledá nové kamarády. Nepřipadá jí to nijak obtížné, naopak, cestování miluje snad ještě víc než já. Navíc, když otec zavolá, aby za ním přijela a strávila s ním den nebo dva, vyrazí za ním. Nalétala už víc hodin než já.

 

Vypadá to, že cestování je u vás v rodině důležitější než škola...

Samozřejmě. Cestování je jedna ze součástí mého života, kterou miluji ze všeho nejvíc. Cestování mě naprosto fascinuje. Není lepší škola než cestovat.

 

Máš dobrý vztah s otcem své dcery?

Ano. Ten nejlepší. Bojovat s bývalým manželem nikdy nestojí za tu bolest. Mezi námi to teď funguje velice jednoduše. Ohledně Gabriely není žádný problém, může být kdykoliv s kterýmkoliv z nás.

 

Nepřekáží tvé neustálé cestování vztahu s přítelem?

Ne. Už jsme to zvládli čtyři roky a jde nám to opravdu dobře. Dokonce jsme takhle docela spokojení. Nikdy jsme neměli vážnější konflikt. Stále zůstáváme v kontaktu a často si telefonujeme. Naše rozhovory příjemně plynou. A to je podle mého názoru nejdůležitější část vztahu.

 

Kdy vyrážíte do Argentiny?

V podstatě za chvíli. Během jednoho týdne.

 

Jak dlouho tam zůstanete?

Šest měsíců.

 

Když jsem dělal rozhovor s Lornou Paz, říkala, že pojede do Argentiny v březnu. Jedná se o stejnou produkci? Myslím, že tam bude i Gabriel Corrado?

Vím jistě, že Lorna bude ve stejné produkci. Ale o ostatních nemám zatím ani potuchy.

 

Jste s Lornou dobré kamarádky?

Jsme více než kamarádky. Jsme jako sestry. Skvěle se nám společně pracuje. Už spolu děláme pět let.

 

A když nepracujete, jak trávíte společný čas?

Užijeme si spoustu legrace. Jakmile se dáme my dvě dohromady, stanou se z nás malé holky. Ale nejsme moc na noční život. Spíše sedíme, povídáme a povídáme, popíjíme čaj nebo kávu. Když už si někam vyrazíme, jdeme do kina. Ale nejraději jsme spolu a povídáme si.

 

Jaký jsi měla vztah s Anou Marií Orozco z Ošklivky Betty?

To bylo božské! Ona je velice krásná a milá.

 

Dobře. Chtěl bych s ní také udělat rozhovor.

Ano, to musíš. Ona je prostě božská. Ale je také dost nesmělá a introvertní.

 

Můžeš prozradit nějaké veselé historky z natáčení Ošklivky?

Mám tisíce historek, ale je těžké si na všechny vzpomenout. Zábavné bylo to, že v seriálu hrají všichni komické role - kromě mě. To znamená, že po celé natáčení jsem musela úporně potlačovat smích. Nejlegračnější byla ta snová scéna, ve které Ana Maria jako Betty a já svádíme souboj o Armanda. Tehdy se natáčení zdrželo o mnoho hodin, protože jsme nedokázaly zahrát ani deset vteřin, abychom nezačaly nekontrolovatelně brečet smíchy. Zkoušely jsme to znovu a znovu, ale záchvaty smíchu se neustále vracely. Ztráceli jsme spoustu času a režisér Mario Ribero začínal být pěkně otrávený. My jsme si ale prostě nemohly pomoci! Bylo to šílené. Ale užily jsme si hodně zábavy.

 zdroj: TV TIP  7/2003   Haresh Shah  Foto: osobní album Natálie Ramirez