Ošklivka Betty převálcovala krasavice.

   

 

Uhry, mastné, dopředu sčesané vlasy, rovnátka a oblečeni jako z hodně přebraného "sekáče"...

Krásným a dokonalým hrdinkám telenovel, jak se zdá, odzvonilo! Na obrazovky se totiž dostala holka, která má do modelky docela daleko a přesto láme rekordy. Jasně, je to Ošklivka Betty! Nebo že by hlavni představitelka Ana Maria Orozco nebyla až tak škaredá?

 

Ošklivka Betty (Yo soy Betty, la fea) je telenovela, která se hned po prvním uvedení v Kolumbii v říjnu 1999 stala diváckým trhákem. Betty se dostala na titulní stránky předních celonárodních časopisů, což je docela vzácná událost v zemi, kde vyhrát v soutěži krásy znamená pro ženu jedno z největších zadostiučinění. "Všude na světě jsou oškliví lidé v převaze nad těmi krásnými. A právě proto si Betty získala tolik příznivců," říká nejznámější kolumbijský tvůrce telenovel Fernando Gaitan, který má na svědomí nejen Qšklivku Betty, ale třeba i Hříšnou lásku.

 

 Betty a Eco Moda

 

 

Betty, celým jménem Beatriz Pinzon Solano, je osamělá sekretářka v kanceláří módní agentury Eco Moda a jako na potvoru je obklopená samými modelkami s tvářičkami panenky Barbie a dokonalými postavami. Betty sice moc krásy nepobrala, ale tenhle handicap vyvažuje svojí pracovitostí a intelektem. Má hned dva tituly a nebýt jí, mohla by Eco Moda zkrachovat. Prezident společnosti a velký záletník Armando Mendoza má totiž spíš nadání najít správný odstín kravaty než schopnost řešit marketingové nebo finanční záležitosti. A zrovna do něj se osamělá Betty zamiluje! Do cesty se jí ale plete nejen Armandova snoubenka Marcela (Natalia Ramirez), ale také její bratr Daniel (Luis Mesa) a jeho plány s Eco Modou. Další potvorou, která hází Betty klacky pod nohy, je "peroxidová blondýna" Patricia Fernandéz (Lorna Paz). Jediným kamarádem Betty je stydlivý ekonom Nicolas Mora (Mario Durante). Ale nejen on: za Betty stojí taky celý klub ošklivek Eco Mody.

 

 

Do děje zasahoval i prezident!

 

 

Ke konci osmnáctiměsíční telenovely se děje s hlavní hrdinkou nečekaná proměna. Z Betty se stává krasavice. Mizí její "ulízaný" účes, pleť je rázem čistá, místo obr-brýlí nasadí elegantní obroučky podle poslední módy... "Na začátku ji všichni měli rádi takovou, jaká byla, a chtěli, aby zůstala ošklivou. Ale teď došlo k obratu a každý chce, aby Betty byla ještě krásnější, než v předchozím díle," tvrdí Fernando Gaitan. Zaryté feministky, které dříve seriál vychvalovaly pro jeho kritiku kolumbijské posedlosti ženskou krásou, se ale změnily v hlavní odpůrkyně Betty a telenovelu označují za podvod. A nejsou to jen ony, kdo se snaží zasáhnout do děje: tvůrci jsou zavalení e-maily, v nichž se diváci snaží ovlivnit běh seriálu. Samozřejmě nechybí chat roomy, které jsou zřízeny speciálně pro tyto účely. Svou troškou do mlýna přispěl i sám prezident Kolumbie Andrés Pastana. Napsal režisérovi dopis poté, co si v seriálu obchodník s textilem chtěl pojistit slibné obchody s Eco Modou a nabídl Betty výměnou za malou pomoc větši obnos peněz. Všechno to ale dobře dopadlo a Betty nakonec úplatek nepřijala.

 

 

 

Bude Ošklivka pokračovat i u nás?

 

"Betty, la fea" televize vysílá v 15 zemích a jen Latinské Americe ji sleduje 80 milionů diváků! K nám se tenhle seriál dostal 9. října 2002 a na obrazovce TV NOVA jej můžeš vídat každý všední den v odpoledních hodinách. Jestli se Betty stala i tvojí oblíbenkyní, nemusíš smutnit, že by hned tak skončila. Má totiž 169 dílů.

 

 

Soukromí Betty a Armanda!

 

 

Ana María Orozco jako Beatriz Pinzón

Narodila se 4. 7. 1973 v hlavním městě Kolumbie Bogotě a má dvě sestry, Ačkoliv se s ní na našich obrazovkách setkáváme poprvé, v Kolumbii není žádným nováčkem! Má za sebou 14 prací v televizi a patří k nejznámějším televizním hvězdám a vyhlášeným kráskám. V Ošklivce Betty vzbudila zájem díky tomu, že se nechala namaskovat jako "ošklivé káčátko".

 

Jorge Enrique Abello jako Armando Mendoza

Narodil se 28. 2.1968 v Santafé de Bogotá. Vystudoval sociální komunikaci a v televizním průmyslu se vyzná. Pracoval nejen jako herec, ale i jako režisér videoklipů, vedoucí public relations u televizní stanice, asistent produkce a taky jako kameraman. Hrál v několika telenovelách, nejznámější je Ošklivka Betty, kde ho můžeš vídat jako prezidenta Eco Mody. Zároveň se Jorge věnuje televizní produkci a občas pracuje taky jako moderátor. Je ženatý s Marcelou Salazar a má s ní dceru.

 

 

zdroj: Popcorn