Krása není všechno!
 

Nikomu se nelíbila, a přesto pronikla do světa módy a potkala osudového muže. Jakými kouzly vládne Ošklivka Betty ve stejnojmenné kolumbijské telenovele?

 

Ve firmě Ekomody, která patří mezi nejlepší v módním světě, se koná konkurz na místo sekretářky nově nastupujícího prezidenta Armanda Mendozy (Jorge Enrique Abello). O místo usilují dvě naprosto rozdílné dívky. Chytrá, dobře připravená, ale nepříliš hezká Beatriz Aurora Pinzón Solano (Ana María Orozco) a atraktivní Patricia Fernández (Lorna Paz), jejíž profesní životopis působí velmi chudě. Patriciinou výhodou ale může být to, že je přítelkyně Marcely Valencie (Natalia Ramírez), snoubenky nového prezidenta. Oproti očekávání všech si Armando zve na druhý pohovor ošklivku Betty a dává jí zmíněnou práci. Zkrátka ale nepřijde ani Patricia, která začne ve firmě pracovat v oblasti „styků s veřejností“. A proč si vlastně Armando Betty vybral? Vsadil na to, že není hezká, protože mu tím nebude hrozit nebezpečí, že by se s ní zapletl, což se mu stalo už mnohokrát s jinými dívkami. A teď už přece jen oficiálně oznámil budoucí manželství s Marcelou. Odolá ale Armando svodům ostatních dívek v okolí?

 

Ukradená zpráva
Betty se v práci postupně zapracovává a začíná si i všímat kluků. Ráda by si vyšla se svůdným Romanem a jeho přítelem. Nejdřív ale musí získat svolení otce. S pomocí matky ho nakonec získá, jenže mládenci pro ni nepřijedou. V Ecomodě se Armando připravuje na schůzi vedení, na které má být oficiálně uvedený do funkce. Nařídí Betty, aby shromáždila zprávy o jednotlivých odděleních. Betty chce Armandovi dokázat své schopnosti, a proto se rozhodne vypracovat novou zprávu. Jenže je tu stále okouzlující Patricia, která dostala za úkol připravit pohoštění. Pro Betty je to další potupa! Patricia s Marcelou převezmou od Betty její zprávu a pošlou jí pryč. Patricia pak na schůzi vydává zprávu za svou práci a všichni jí blahopřejí. Betty to chce říct Armandovi, ale zasahuje Marcela a výhrůžkami to Betty rozmluví. Betty vzápětí volá matce a oznamuje jí, že chce dát výpověď. Matka jí ale přemlouvá, aby to nedělala, protože rodina má dluhy a potřebuje její peníze. Přikloní se spravedlnost opět na dívčinu stranu, nebo už bude navždy znemožněná?

 

Koho miluje Betty?
Jednoho dne odchází Betty s kolegyněmi na oběd, při kterém si vykládají karty. Balíčku karet se ujímá Mariana. Když se Betty dozví výsledek, poněkud znejistí, protože karty hovoří o tom, že je do někoho zamilovaná a že brzy naváže partnerský vztah. Betty se moc líbí Armando, ale svoji touhu drží hluboko v sobě. Aby vyvrátila podezření, začne si vymýšlet o pletkách s kamarádem Nicolasem (Mario Duarte). Po práci si jde celá parta užívat na diskotéku. Betty tráví večer s kamarádem Rafaelem, který je z ní ale velmi nešťastný, protože se mu vůbec nelíbí a zůstává s ní jen kvůli svému kamarádovi Leonardovi. Bettyni rodiče mezitím řeší, jak se mohlo stát, že si jejich dcera někam vyrazila. Betty se začne na diskotéce pořádně nudit, a dokonce usne. Zdá se jí krásný sen –že se náhle objevil Armando, vyzval ji k romantickému tanci a že se kvůli ní i popral. Rodičům doma řekne, že strávila krásný večer, ale přitom je zklamaná a nešťastná. Najde nakonec opravdovou a vášnivou lásku?

 

Kolumbijská růže
Ana María Orozco by asi nikdy nepoznala svět televize tak dobře, kdyby jejím otcem nebyl jeden z nejlepších kolumbijských herců Luis Fernando Orozco. Anina televizní kariéra začala v roce 1993 v seriálu Potra Zaina, kde ztvárnila roli dívky Magdaleny. O dva roky později ji režisér Sergio Osorio obsadil do seriálu Tiempos difíciles. Poté si zahrála ve snímku Psí láska, kde přijala roli neposlušné sekretářky. Za ni dostala dokonce cenu pro nejlepší mladou herečkou. Navzdory svému půvabu a talentu ale Ana Maria vděčí za obrovskou popularitu právě roli ošklivé a neohrabané dívky Betty, postavě, do níž se okamžitě zamilovalo několik generací kolumbijských diváků. Herečka ztvárnila roli nesmírně přesvědčivě. Pomohlo jí prý, že si ještě pamatovala na svojí pubertu, ve které se jí všichni posmívali kvůli baculatému vzhledu. Zeštíhlela až po absolvování tanečních hodin. Otec byl jejím učitelem, poradcem i prvním kritikem.

 

     
Dotazník Any Maríi Orozco alias Betty
Datum narození: 4. července 1973
Znamení: Rak
Místo narození: Santa Fe de Bogota, Kolumbie
Rodiče: Luis Fernando Orozco a Carmenza Aristizabal
Sourozenci: herečka Veronica a studentka jazyků Julian
Ctnost: štědrost
Vada: netrpělivost
Strach: z létání
Oblíbený nápoj: zázvorový čaj
Oblíbená barva: modrá
Oblíbené jídlo: arabská a thajská kuchyně
Záliby: kino, vaření, cyklistika, jóga, malování, čtení a přijímání masáží
Maskot: pes a dvě kočky
Oblíbený herec: Robert de Niro a Meryl Streep
Oblíbená hudba: Madonna, Lenny Kravitz
Nesplněný sen: práce na filmu se španělským režisérem Pedrem Almodóvarem