Ricardo Vélez

 

     Zatímco Mario Calderón v telenovele Ošklivka Betty (Yo soy Betty, la fea) představuje neúnavného dobyvatele, jeho protagonista Ricardo Vélez je v běžném životě poklidný muž, jehož hlavní prioritou je práce.

    Tento Kolumbijec prošel stejně tak místní i zahraniční televizní kanály. Poté, co ukončil studia na Národní škole dramatických umění (La Escuela Nacional de Arte Dramático) a po účinkování v telenovelách Revivamos Nuestra Historia, Por Amor a La Historia de Tita, cestoval po Evropě.

     Na starém kontinentě se objevil ve filmech The True of Christopher Columbus, Femme Fatal, Between the Lines a Soldier, Soldier (všechny z dílny BBC). Také si zahrál v inscenacích Sharpe´s Honour (Čest Šarpa) a Scavengers španělské stanice Antena 3.

     Od roku 1996, kdy se vrátil do své vlasti, se čím dál tím častěji objevoval v kolumbijských telenovelách: Hechizo (1996), Perfume de Agonía (1997), Hombres (1997), La Elegida (1997), Amores como el Nuestro (1998), Divorciada (1999) a Ošklivka Betty (1999).

     Na plátna kin se dostal díky roli v zahraničním filmu After the Show režírovaném Jasminem Waldem a An Ungentelmanly Act Stuarta Urbana. V londýnském divadle el Teatro Telón si zahrál v dílech Bodas de Sangre a El Beso de la Mujer AraňaPerdo Páramo, The House of Spirit, Amitos Blue Guitar, Tosca, La Crónica de Juana Púrpura a Requiem por el Padre las Casas – to jsou další představení, kde si zahrál.

     Ricardo je vášnivý sportovec, věnuje se především tenisu a plavání, také rád hraje šachy s nějakým silným soupeřem a má talent jazyky. Mluví plynně anglicky, francouzsky a ovládá základy italštiny.