Scarlet Ortiz hrála v seriálu nevelkou roli obchodnice s oděvy Alechandry Zingg, která přijela za Armandem z Venezuely. Je zamilovaná do Armanda, ale pochopí, že Armando je beznadějně zamilován do jiné ženy (tuší, že je to Betty). Scarlet vnesla do své nevelké, ale hezké postavy důstojnost a jiskrnost.

        Scarlet Ortiz se narodila 12.3.1974 v Karakasu (Venezuela). Pochází z velké rodiny, má dvě sestry Scarlet Alejandru a Yostu a tři bratry Rubrika, Francisco Ernesta a Franscisco José.

        Základní a střední vzdělání získala na colegio Immaculada Concepsio´n. V roce 1992 byla přijata na fakultu psychologie Universidad Central de Venezuela, ale účast na soutěži Miss Venezuela jí donutila přerušit studium. Poté nějaký čas studovala na Insatitutu Nuevas Profesiones obor reklamy a managementu a zároveň začala pracovat pro televizní program "Nubeluz". Pro pracovní vytížení opět přerušila studium.

        Hereckou kariéru zahájila Scarlet v době, kdy působila v programu "Nubeluz". Její přítel Randy Pinango, který pracoval pro nezávislou společnost Marte TV se snažil Scarlet přemluvit, aby zkusila konkurz na hlavní roli v připravované telenovele "Llovizna". Přestože v té době Scarlet již 9 měsíců studovala herectví a choreografii v divadelní škole Lu Columba pod vedením Nelsona Ortegy, necítila se ještě dostatečně připravená pro tuto roli.

        Neví se, co byl její herecký debut, ale časem se program Nubeluz dostal do potíží a Scarlet proto z programu odešla. Přihlásila se nakonec na konkurz telenovely "Llovizna" a vyhrála jej. V ten samý den podespala smlouvu a již druhý den se ocitla v Cuidad Bolívar na natáčení. Jejím partnerem zde byl Luiz Fernandez.

        V roce 1998 Scartel podepsala smlouvu se stanicí RCTV. Její první prací byla role Federiky Jordan? V seriálu "Ni" (Zhýčkané dítě). Partnery se stali Marcelo Cezano a Eileen Abad. V roce 1999 Scarlet spolu s Guillermem Perezem sehrála jednu ze svých významných rolí v seriálu "Luiza" (Luiza Fernanda). V roce 2000 natáčela seriál "Mis" (Moje tři sestry), kde hrála hlavní roli s Ricardem Alamem. Jejím posledním seriálem je "Secreto" (Tajemství lásky) spolu s Jorgem Aravenou. Jednu z rolí v tomto seriálu hrál mladý herec Yul Burkle, současný přítel této mladé a krásné herečky.