Mario Calderon - pohledný a cynický vtipálek, který se vyžívá v milostných románcích s krásnými ženami, nedostižný a nepolapitelný Don Juan, je vždy ochotný přispěv svojí radou (stojí-li někdo o ní.). Není příliš laskavý k Betty a vlastně ani k Marcele, ale je dávným oddaným přítelem Armanda, i když se na druhé straně stává nevědomky jeho nepřítelem. Rozporuplnou postavu v seriálu skvěle zahrál Ricardo Velez.

        Ricardo, v osobním životě spokojený člověk, který je zcela oddán své práci, jako Mario Calderon pobuřuje okolí svojí neustálou pohodou.

        Tento kolumbijský herec je jediným ve své rodině, který se vydal na uměleckou dráhu. Po ukončení studií v La Escuela Nacional de arte Dramatico (Národní škola dramatického umění) v roce 1988 a učinkování v několika telenovelách - např. "Revivamos Nuestra Historia", "Por Amor" a "La" opustil Ameriku a odjel do Evropy.

        Hlavními místy jeho pobytu se staly Anglie a Španělsko. V anglii natáčel pro stanici BBC - "The True Adventures of Christopher Columbus" (Pravdivé příběhy Kryštofa Kolumba), "Femme Fatale", "Between the Lines" a "Soldier, Soldier". Ve Španělsku pak pracoval pro televizní stanici Antena 3 a hrál zde v inscenacích "Sharpers Honours" (Čest Šarpa) a "Scavengers".

        V roce 1996 se Ricardo vrátil do Kolumbie a šel z jedné role do druhé v kolumbijských telenovelách: "Hechizo" (Kouzla) - 1996, "Perfume de Agopna" (Příchuť chudoby) - 1997, "Hombres" (Člověk) - 1997, "La Elegida" (Volba) - 1997, "Amores como el Nuestro" (Milujte jako my) - 1998, "Divorciada" (Rozvod) - 1999, "Yo soy Betty, la Fea (Ošklivka Betty) - 1999, "Rancisco, el Matematico" (Matematik Francisco) - 2000 a nakonec "Ecomoda" - 2001.

        Mimo Kolumbii hrál Ricardo v několika filmech - v režii Jasmin Vald "After Show" a také ve filmu Stewarta Urbana? "An Ungentlemanly Act".

        Jako herec působí také na divadle např. v Lodnýděn v divadle Theater Drop hrál v představeních "Weddings" (Krvavá svatba), "Kiss". "Pedro Rbramo?" (Jednooký Pedro?), "The House of the Spirits" (Dům duchů), "Amigos Blue Guitar" (Přátelé modrých kytar), "Tosca", "La Crynica de Juana Purpura" (Kronika Juana Purpury) a "Requiem por el Padre las Casas" - ve všech těchto představeních hrál na divadelních scénách v Evropě.

        Ricardo Velez je výborným sportovcem. K jeho oblíbeným sportům patří plavání a tenis. Stejně rád hraje šachy se silným soupeřem a především má talent pro cizí jazyky. Kromě rodné španělštiny plynule mluví anglicky a francouzsky a také dobře ovládá italštinu.

        Ricardo se proslavil právě díky skvěle zahrané roli Maria Calderon v "Ošklivce Betty", a tak můžeme doufat, že ho režiséři nepřestanou obsazovat a hlavní role čeká herce v nejbližší budoucnosti.