Stefania Gomez

 

     Narodila se 19. listopadu 1976 v Ibagué, ale většinu svého života strávila v městě Pereira. Už odmalička projevovala umělecké sklony, čehož si všimli její profesoři, kteří četli povídky a příběhy, které neustále psala.

     V maturitním ročníku zvítězila i v několika hereckých soutěžích. Především jí šla role hodné a milé, proto ji také spíše obsazovali do role „Panenky Marii“ dnešní doby, tou taky byla i v telenovele Ošklivka Betty.

     V Pereiře vystudovala tři semestry na fakultě managementu, ale brzy si uvědomila, že nechce sedět v kanceláři nějaké velké firmy, ale radši si vyzkouší životy různých osob prostřednictvím svých rolí.

     Nejdříve se do médií dostala jako komentátorka teležurnálu Sábados 7:30 místního kanálu Telecafé. Zároveň se svou novou prací začala studovat na „Škole krásných umění“.

     Později přicestovala do Bogoty za účelem najít uplatnění v národní televizi. Její první pracovní příležitosti byly v seriálech „Okidoki“ a „Castillo de Naipes“ (Hrad z karet). Také se objevila v některých dílech telenovel „La Elegida“  a „Perro Amor“ (Psí láska). V Bogotě také spolupracovala s Pacou Barrerou, Johnem Bolívarem, Alfonsem Ortiz a Jorgem Herrerou.

     Považuje se za vůdčí tip a milovnici sportu, za dob svého mládí dokonce patřila do Risaraldovy Atletické ligy. Svůj volný čas využívá především k shlédnutí nějakých dobrých filmů nebo k návštěvě divadla. Jejím oblíbeným umělcem je Ricardo Arjona, ne jen jako zpěvák ale hlavně jako skladatel.