Mario Duarte

 

Narodil se 17. června 1965 v Barranquille.

Teprve pět let je Mariovo jméno známé ve světě rockerů. Ze začátku vystupoval na koncertech ²Rock al parque y en los pogos². Nicméně velký obrat nastal  v době jeho odchodu ze skupiny La Derecha. Odešel potom, co jeho bratr, také člen skupiny, emigroval do USA. V té době Mario nastoupil na sólovou dráhu a vydal desku Golpe de ala.

Zanedlouho se poznalo, že je Mario talentovaný i jako herec a byl doporučován na různé filmové a televizní castingy. Jeho první rolí na televizní obrazovce byl mladík Camilo v telenovele La Madre. Na filmovém plátně poprvé zazářil ve snímku Raúla Garcíi Calibre 35, kde představoval velice zvláštního a nápaditého fotografa Federica. Díky této práci objevila Maria filmařka María Amaral, která mu nabídla hlavní roli ve filmu Rock a la carrera. Tento snímek vznikl za podpory Ministerstva kultury. Mario zde představoval mladého muže, který má velký sen stát se známou rockovou hvězdou.

Pak přišla role v seriálu Francisco, el matématico. Zde Mario hraje středoškolského profesora fyziky Daga, který se zaplete se svou studentkou. Jakmile, ale dívka otěhotní, Dago ji opouští.

Nejvíce sympatií televizních diváků však Mario získal jako Nicolas z Ošklivky Betty. Nicolas je nejlepším Bettyiným přítelem, ale stejně jako ona je strašně ošklivý. K tomu ještě řeší svojí nešťastnou lásku ke krásné, ale velice povrchní  Patricii, která ho jen využívá.

V současné době Mario pracuje na telenovele Si Dios quiere. Je zřejmé, že to nebude jen tak typická telenovela, protože tu vystupuje v roli anděla Rafaela.

Na konci letošního roku by měla Mariovi vyjít už jeho druhá sólová deska, jejíž jméno zatím úspěšně tají.