OŠKLIVKA BETTY SE STALA OSOBNOSTÍ ROKU 2000 V KOLUMBII

Významný bogotský časopis "Cambio" jako první ocenil telenovelu "Ošklivka Betty" jako počin roku. Kolumbijská televize nedávala zpočátku této telenovele velké šance u diváků. Představitelům televize vadil výsměch hlavní hrdinky, kterým procházela, i když se nakonec stala krásnou a fascinující dívkou. Nový vzhled Betty kladně hodnotil časopis Cambio, který je mimo jiné patronem významného kolumbijského spisovatele Gabriela Garcii Marqueze, který toto ocenění získal předchozí rok.

Podle časopisu si toto ocenění "Ošklivka" získala ne proto svoji obrovskou popularitu mezi diváky na celém světě, ale proto, že donutila Kolumbijce vážněji přemýšlet o životě a jeho hodnotách. Hrdinka zde navíc zachytila svým postojem jedno z bolavých míst každodenního života v zemi - její rozhodování zda se nechat zkorumpovat nebo zůstat čestná a chudá. Časopis také poznamenává, že "Betty zosobňuje podstatu země a života jejich lidí - Betty se nalézá dlouhodobě ve stressu, otec je nezaměstnaný, rodina nemá dostatek finančních prostředků a ona je nucena zdolávat řadu problémů nejen v práci, ale i doma. V práci ustupuje svému šéfovi a na jeho popud provádí ne zcela čisté praktiky. Žije životem typickým pro Kolumbijce střední třídy. Jedině naděje, že se jí život změní "Ošklivku" utěšuje.

30.10.2000

 

PŘEDSTAVITELKA ROLE "OŠKLIVKY BETTY" NEZBOHATLA

Na západní polokouli jsou v posledních týdnech uváděny díly skvělé telenovely "Ošklivka Betty". Hrdinka hlavní role Ana Maria Orozco přiznává, že rok práce na tomto seriálu byl velice náročný, ale i přes jeho úspěch nikterak nezbohatla. Žije nadále v tom samém bytě se dvěma kočkami. "Lidé si myslí, že když se neustále objevuji v televizi, znamená to, že jsem milionářka a proto se bojím únosu" (v Kolumbii jsou únosy na denním pořádku). "Když pracujete na seriálu, je to především televizní stanice, která dostává velké peníze za reklamu". Při uvádění "Ošklivky" byli diváci velice nespokojeni s neustálým přerušováním děje reklamami na výběr automobilu nebo nechtěnou scénou nákupu mobilního telefonu. Televizní stanice však nechtěla připustit možnost přijít o vysoké výdělky. V televizi samé došlo k roztržce a autoři byli nuceni ukončit natáčení telenovely v prosinci roku 1999. Úspěch však zaskočil televizní stanici natolik, že po nějakém čase došlo k obnovení natáčení.

 7.4.2001