Herečka Ana Maria Orozcco nám svojí rolí představila krásnou, nehezkou, milou, obětavou, slabou i silnou, plachou hrdinku Betty. V současné době telenovela "Ošklivka Betty" patří k nejsledovanějším latinskoamerickým seriálům. Nemalou zásluhu na tom má Ana Maria, hrající snad nejméně hezkou hrdinku ze všech telenovel.

        Ana Maria se narodila 4.7.1973 v Bogotě, má dvě sestry - Veroniku, která je také herečkou a Julianu, studentku jazyků, která i přes nesporný herecký talenzt narušila rodinnou tradici a zůstala mimo hereckou profesi.

        Od dětství byl život Any Marie svázán se světem umění. Ve volném čase se zabývala malováním, ráda bruslila, často chodila do kina a hodně četla. Možná, že by jí svět televize nikdy neotevřel své dveře, kdyby nebylo její otce, herce Luize Fernanda Orozcco. Přes 35 let pracoval především pro televizi ao herecké práci věděl vše nebo téměř vše. Byl to on, kdo vedl první kroky své dcery v této těžké profesi.

        V 27 letech měla Ana Maria za sebou již 14 rolí v televizních seriálech jako např. "Almas de Piedra" (Drahocenná srdce), (Řada tvých polibků"), "Lazos de Sangre" (Trnitý osud), "Tiempos dificles" (Těžké časy) a "Perro Amor" (Psí láska).

        Jednou z nezapomenutelných rolí se stala skvěle zahraná postava sekretářky Veroniky, mladé dívky pocházející ze střední třídy. Za tuto roli obdržela Ana Maria cenu Simona Bolívara jako nejlepší herečka ve vedlejší roli a také cenu Shock - objev roku. Role jí přinesla i další televizní ceny.

        Při práci na tomto seriálu se Ana Maria provdala za svého kolegu Juliana Aranga (Juan Diego v "Těžkých časech", Antonio v "Psí lásce" a konečně Hugo v "Ošklivce Betty"). Svědkem na svatbě jim byl dlouholetý přítel (od 15 let) Juliana, Jorge Enrique Abello. Bohužel Ana a Julio, kteří se seznámili při natáčení seriálu "Těžké časy" a vzali se během "Psí lásky", se rozvedli během práce na seriálu "Ošklivka Bety".

        Je zajímavé, že přestože je Ana Maria krásná žena je její obrovský úspěch a popularita svázán s rolí nehezké, nevzhledné a upjaté ženy jménem Betty, do které se ale diváci zamilují na první pohled. V roli Beatrice Pinson předvedla Ana Maria vynikající herecký výkon, kde její herecký projev je úměrný postavě, kterou vytvořila. Díky hrdinace Bětty se z Any Marie stala super hvězda televizních seriálů.

        Herečka sama vzpomíná na dobu, kdy ještě nebyla populární a spojuje sebe samu se svou hrdinkou, protože do svých 16 let nebyla příliš hezká a nejednou se jí během studií stalo, že pro ji nevyzval žádný mladík k tanci. Dnes, na vrcholu kariéry patří k nejhezčím ženám televizního světa (umístila se na 50.místě mezi nejkrásnějšími herečkami.

        Po strmém úspěchu seriálu "Ošklivka Betty" autoři natočili pokračování se stejnými představiteli v hlavních rolích. Ana Maria opět skvěle sehrála okouzlující postavu Betty obdivovatelům seriálu.

        V současné době herečka natáčí nový seriál, ale bohužel do dnešních dnů není znám ani název seriálu ani její role, není známo ani herecké obsazení. Doufejme, že nový seriál bude stejně úspěšný jako "Ošklivka Betty".