Lucez Velez hraje v seriálu jednu z "ošklivých" sekretářek - Bertu, mající v životě dvě hlavní starosti : drby a jídlo. Obojí se schopna činit bez přestání vždy a všude.

        Lucez je poloviční Rómka, která se narodila v nevelkém městečku Medellin. Po ukočení střední školy odjela do Bogoty, aby hrála v divadle Teatro Libre de Bogota. V 16 letech již zpívala v muzikálové skupině Cesara Mory El Son del Pueblo. Později se Lucez vrátila domů, aby se naplno věnovala hudbě. V La Escuela Superior de Musica de Medellin studovala hru na klarinet, kytaru a piano a s nemenší pílí studovala i zpěv.

        Lucez se znovu vrátila do Bogoty a byla přijata do souboru divadla "Coro de la Opera de Colcultura" a zároveň si přivydělávala hodinami hudby v divadle Teatro Libre de Botoa. To vše jí zcela neuspokojovalo, a tak začala přijímat divadelní a pěvecké role. V Teatro Libre hrála hlavní role v "Farsa y Licencia de la Reina Castiza", "Episodios Comuneros" a "Los Anderiegos". Později se v její biografii objevují tituly "Los Sesos de Lorca" a "Le Horca Asesina de Inigo Ramirez del Haro".

        Přes úspěchy na divadle, Lucez se nakonec rozhodla pro hudbu a nějaký čas pracovala na úpravách partitur pro pěvecké sbory.

        Když se ale v roce 1986 objevila ve svém televizním debutu "Los Duecos del Poder" (Svátek země), stala se hudba jejím koníčkem a Lucez začala studovat herecké výrazové prostředky. Je to období, ve kterém Lucez hrála v celé řadě kolumbijských telenovel "Los Cuervos" (Vrány), "Oro" (Zlato), "Las Muertes Ajenas" (Smrt druchý lidí), "El Divino (Prorok), Suspenso 7.30", Los Pescados de Inus de Hinojosa" (Hříchy Inéz de Hinojozy), "No Juegues no Mi vida (Nehraj můjh život), "Le Casa de las Dos Palmas" (Dům U dvou palem), "Los Victorinos" (Viktorové), "La 40 o la Calle del Amor" (40 nebo Ulice lásky), "El Circulo" (Kruh), "En Cuerpo Ajeno" (Cizí tělo), "OK TV", "La Madciyn del Paranso" (Vyhnání z ráje), "Victoria" a "El Manantia" (Jaro).

        Po náročném pracovním období se Lucez rozhodla načas přerušit práci a odjela do Brazílie, kde žila 4 roky. Svůj pobyt ale i zde využila ke studiu historie hudby, herectví a režii. Po svém návratu do Kolumbie byla obsazena do role Berty v telenovele "Ošklivka Betty", kde se připojila k vynikajícímu hereckému souboru této těžko zařaditelné telenovely.

        Po "Ošklivce Betty" Lucez hrála v seriálu "Francisco, el Matematico" a nakonec v "Ecomodě" - díky rolím v těchto seriálech se stala populární kolumbijsou herečkou.

        Kromě teleseriálů herečka hrála i v několika filmech: "Debajo de las Estrellas" režiséra Juana José Vejarano, "Nieve Tropical" režiséra Ciro Diby a "El alma del Manz".

        Lucez Velasquez má dceru Oriano, kterou uvidíme v roli dcery Berty v seriálu "Ošklivka Betty".