Stefania Gomez hrála v seriálu Auru Mariu - sympatickou sekretářku v recepci. Všeobjímající, lehkomyslná, ale hodná a okouzlující Aura Maria v podání Stefanie Gomez vnesla do této výjimečné telenovely mnoho humoru .

        Stefania se narodila 19.11.1976 v Ibague, ale větší část života prožila v městě Pereira. Odmalička se u ní projevovaly neobyčejné herecké schopnosti a její touha stát se herečkou nalezla pochopení i u jejích učitelů.

        Přesto byla přijata a úspěšně ukončila 3 semestry na fakultě managementu. Tehdy definitivně pochopila, že svoji budoucnost nevidí v nějaké kanceláři velké společnosti, ale v televizi. Zdálo se jí zajímavější prožít mnoho různých životů prostřednictvím svých postav než vést poklidný a přímočarý život.

        Stefania začala studovat herectví na Škole různých umění. Cestu do televize zahájila jako vedoucí teležurnálu Sabados 7:30 na regionální televizi Telecafe.

        Nepříliš klidná mladá herečka se rozhodla odejít do Bogoty a vyzkoušet své schopnosti v národní televizi. Poprvé se objevila v nevelkých rolích televizních seriálů a telenovel. Až za nějaký čas dostala příležitost v seriálu "Osmý hřích", kde k ironii osudu hrála sekretářku. Poté začala studovat na herecké škole pod vedením Normana Karina a Alpaca Pottera.

        První výraznější role získala v seriálech "Okidoki" a "Castillo de Naipes". Později hrála v seriálech "La Elegia" (Bezbranná) a "Perro Amor" (Psí láska) - spolu s anou Marií Orozcco, Jorgue Enriquem Abellem a Julianem Arangem, se kterými se setkala i při natáčení, pro ni nejdůležitější roli, seriálu "Ošklivka Betty". Mimo to v Bogotě pracovala na projektech s významnými kolumbijskými herci Paco Barrerou, Johnem Bolívarem, Afonso Ortizem a Jorge Herrerou (Hermes Pinson v "Ošklivce Betty").

        Stefania je známa jako "milovnice sportu". Byla členkoujuniorské atletické ligy Liga de Atletisimo de Risaralda. Ve volném čase se ráda dívá na filmy, chodí do divadla a účastní se sportovních soutěží. Jejím partnerem je zpěvák a skladatel Ricardo Arjona.
Obrovský úspěch v "Ošklivce Betty" jí dal šanci k tomu, aby v blízké době získala nějakou hlavní roli.