Jorge Enrique hraje v seriálu roli Armanda Mendozy, prezidenta Ecomody, který jediný z vedení firmy se chová k Betty slušně. Tato okolnost sehrála velkou roli v lásce Betty K Armandovi. Je třeba říci, že herci se podařilo vytvořil typ pravdivého nejednoznačného člověka. Armandova postava má rozporuplné povahové rysy, že je velmi těžké ho nazvat zcela kladným nebo zcela záporným hrdinou. Je prostě člověkem se všemi přednostmi a chybami a díky tomu je jeho postava přesvědčivá.

        Jorge Enrique Abello Moreno se narodil 28.2.1968 v Bogotě, ve čtvrti Santa Fe (rodiče : Alberto Abello de Sukre a Heidi? Moreno). Je ženatý s Marcelou Salazar, která, stejně jako on, vystudovala sociální komunikaci a otcem dcery Candellarie Abello Salazar, narozené 12.2.2002. Zajímá se o filmy, věnuje se různým druhům sportu (hlavně jízdě na koni) a rád čte.
Jorge Enrique je velice dobře obeznámen se všemi obory televizní činnost. Tak, jako jeho manželka, vystudoval univerzitu se zaměřením na sociální komunikaci specializující se na vzdělávací pořady. Jako režisér natočil řadu kvalitních vzdělávacích a hudebních videopořadů. Režíroval také reklamní klipy, byl asistentem režiséra, kameramanem a posléze se stal hercem.

        Po ukončení filmového semináře působil ve skupině Giuseppe Ferrara při National University. Během 10 let spolupracoval na divadelních inscenacích (s Adelaidou Nieto, Bellin Marchllac, Patriciou Maldonado a Ernesto Galindem) a zároveň zahájil svoji dráhu televizního herce.

        Poprvé se Jorge Enrique objevil v televizi jako herec v roce 1992. Jednalo se o nevelkou roli v "Esperame al final". Ale přestože nebyl v té době ještě známým, dostalo se mu velkého uznání od jeho kolegů. Už následující práce byla hlavní role v seriálu "Caballos de Fuego" (Ohniví koně), za kterou získal cenu "Objev roku" a také "Las Ejecutivas" (Exekutoři) v roce 1995.

        V letech 1996-1998 hrál v několika telenovelách, mezi jinými "La Viuda de Blanco" (Vdova Blanka) - postavu Dimase Pantojase, "Un Mundo para Julius" (Svět podle Julia) - Alvaro Moreno (1998), a také "La Mujer en el Espejo" (Žena v zrcadle) - Camilio Linares (1998).

        V roce 1998 byl dvakrát nominován jako nejlepší herec ve vedlejší roli za ztvárnění postavy v telenovele "Perro Amor" (Psí láska), kde hrál postavu neetického a nepříjemného novináře Diega Tamayu. Je zajímavé, že v této telenovele hrál hlavní roli Julian Arango (Hugo Lombardi v "Betty Ošklivce") a hlavní ženskou roli - Ana Maria Orozcco (Betty - v "Ošklivce Betty").

        Po ukončení práce v "Perro Amor" Jorge Enrique získal hlavní roli v "Yo Soy Betty La Fea" (Ošklivka Betty) a stal se Armandem Mendozou, přitažlivým prezidentem domu módy Ecomoda. Lehkomyslný a sebejistý Armando se díky problémům firmy a obavy ze ztráty milované ženy stává jiným člověkem. Tato role znamenala zvrat jeho kariréře a Jorge Enrique se stal televizní hvězdou.

        2. prosince 2001 v USA byla vysílána premiéra pokračování seriálu "Ošklivka Betty", "Ecomoda". Hlavní role v novém seriálu vytvořili opět Ana Maria Orozcco a Jorge Enrique Abello. V současné době herec natáčí novou telenovelu "El cachaco y la costeca". Hlavní ženskou postavu hraje kolumbijská herečka Amanda Rosa Perez.

        Souběžně se svou hereckou prací Jorge Enrique působí jako producent televizních pořadů. Jako producent pracoval na "Amores Como el Nuestra", dále produkoval pořady "De Pies" a "Cabeza" a také video-pořad herce a zpěváka Marcela Cezana "Una en un Millon".

        Současně s touto činností vydal řadu videopořadů např. "Simon Bolívar" a "India Catalina" a také pracoval jako režisér na muzikálu "Persiana Americana" a ve spolupráci s režisérem Pepe Sanchezem na "Mi Unica Verdad" , kromě toho se podílel na řadě dalších projektů jako kameraman a komentátor.