tatum a svatek

 

12.05.2003

    Dnes zde najdete jeden nový obsah epizody Ecomody - jde o č.22 poslala ji Zuzikk a jde o překlad od Pavči, najdete ji zde. Zuzikk poslala i k některým starším epizodám obrázky bohužel je mám v jiném PC, ale určitě se zde zanedlouho objeví. V rubrice Z tisku pak najdete nový článek - poslala jej Janča a jde o článek z TV magazínu. Konečně se nabídl někdo na překlady ze španělštiny a tak si časem snad přečteme infa i o hercích o kterých dosud nic nevíme. První překlad od Alaily tedy najdete zde.

    Dnes přišel také e-mail od Báry, že pošle brzy další epizody plus článek a máme se tedy nač těšit. Ještě k těm článkům - nějaké mám slíbené od návštěvníků stránek a dalších několik jsem nyní naskenoval. S převodem na text počkám až co příjde, ať nedělám něco co je již hotové. Mám v poště ještě nějaké články i od Lory, ale tam došlo k nějakému problému a polovina znaků je nečitelných (Lory pokud můžeš pošli to znovu - pokud to již v el. podobě nemáš, opravím to až bude čas).

    Před časem jsem někde snad již psal, že probíhají korektury obsahů a nastal jeden drobný problém týkající se sjednocení jmen (použít originální jména, nebo varianty z našeho dabingu), cituji:

    Ráda bych znala váš názor, zda se přiklonit k  originálu a používat Beatriz, Alexandra (Alechandra je španělská výslovnost), Catalina (Katalina a co vybrat z dalších: Caty /Cathy/Katka/Katy??? nebo důsledně nahradit jedním jménem např. Catalina, Katalina) Cartagena (Kartagena)  atd.  Ne, že by na tom tak záleželo, stejně čtenáři vědí o koho jde, a snad jim to tolik nevadí. Byla by to jen taková kosmetická úprava.

    Nechte prosím Janě svůj názor například v diskuzi (ti co mají pocit, že je nutím používat Okouna mohou napsat na e-mail a já to předám).

07.05.2003

    Dnes zde najdete dva nové obsahy epizod Ošklivky Betty jde o č.85 a č.86 poslala je Bára a najdete je v rubrice Epizody (jak už je u Báry obvyklé jde o obsahy velice podrobné a z důležitými dialogy). Je také jeden nový obsah epizody Ecomody - jde o č.21 poslala ji Zuzikk a jde o překlad od Renáty, najdete ji zde, tentokrát neobsahuje žádný obrázek. Jak Zuzikk píše k následujícím epizodám obrázky má a k předchozím je postupně připravuje, takže se zde určitě časem objeví. Pokud si vzpomínám někde jsem před časem četl (snad na Okounu nebo v poště) o stránkách kde je ke každému dílu Ecomody několik desítek obrázků - nemáte někdo tip pro překladatelky Ecomody odkud by se daly doplnit obrázky?

    V rubrice Z tisku pak najdete nové články. Jde vlastně o překlady ze zahraničního tisku, které poslaly Lory a Sofia.

05.05.2003

    Jako obvykle jsem neměl čas udělat co jsem si naplánoval, ale dnes zde najdete alespoň jeden nový obsah epizody Ecomody - jde o č.20 a přeložila ji Zuzikk, najdete ji zde a opět obsahuje nějaký ten obrázek. Do epizod jsem také přidal číslování - všiml jsem si na Okounu, že to někdo chtěl a nejde o špatný nápad.

04.05.2003

    Tento víkend sice trčím v práci (konce a začátky měsíců mám vždy časově nejnáročnější), ale našel jsem si chvíli na malou aktualizaci a v neděli se pokusím také něco málo udělat. Dnes jsem přesunul celou Ecomodu na jiné místo a vlastně ji celou předělal i když na první pohled to není vidět (tzn. v překladech ji již nehledejte). Jsou také nové překlady epizod, tentokrát Ecomody č.18 a č.19. (začátek č.18 přeložila Tera a dokončila Zuzikk a č. 19 přeložila Zuzikk), najdete je zde. V epizodách se dá pohybovat pomocí menu na levé straně, případně pak kliknutím na logo Eomody v epizodě, dole na následující epizodu a nahoře na předcházející epizodu. Dělal jsem to dost narychlo, ale doufám, že to bude funkční. Jinak Zuzikk dostala nápad oživit překlady o obrázky. Podle mne jde o dobrý nápad, ale zatím je najdete na zkoušku jen u epizody č.18. Jde o to, že se pravděpodobně stránka bude načítat neúnosně dlouho na druhou stranu epizodu budete číst jen jednou a tak se to dá snad vydržet. Nechte vzkaz na Okounu co si o tom myslíte a jestli tam obrázky chcete, případně by se snad daly dát na další stránku a zobrazil by si je jen ten kdo o ně má zájem. V této podobě však jsou umístěny v návaznosti na text a každý se lépe vžije do čtení. Pokud měl někdo problémy se zobrazováním češtiny v textech tak u obsahů Ecomody je již tento problém odstraněn.

    Jinak 28.4. jsem tady o něco prosil - nesouviselo to s těmito stránkami. Vlastně ano, ale jen nepřímo a Katalina zareagovala jako jediná, tímto jí moc děkuji a celé to uzavírám. Mrzí mne jen to, že jediné Katalině došlo oč mi jde, a že jedna aktualizace zabere čas za který se obvykle propadnu o jedno místo a poslední dvě aktualizace znamenaly propad o dvě příčky (o čem píšu chápe jen ten, kdo četl čemu se nyní věnuji). Dva až tři dny pak pracuji na tom abych se dostal tam kde už jsem byl, případně na tom abych si vytvořil pozici, kdy si mohu dovolit ztratit nějakou tu hodinu aktualizací těchto stránek a neohrozím své umístění.

01.05.2003

    Dnes jen krátce. Do sekce Epizody byly přidány obsahy epizod Ošklivky Betty, tentokrát jde o č.29 a č.30 poslala "Potvora" a chybějící epizoda č.149, kterou poslala Jana (jak sama píše, jde o překlad a není si úplně jistá ohraničením. Je to prostě děj, který v epizodách chybí). To znamená, že v tuto epizodu bude po odvysílání potřeba stejně překontrolovat a případně upravit. Jsou také přidány dva články, jeden je vlastně jen takové krátké info, ale ten druhý je z posledního TV Tipu. Poslala je Bára a najdete je v rubrice "Z tisku".

Mám spoustu restů z minula a pokouším se probírat poštou a postupně alespoň na některé e-maily odpovídat, tak buďte prosím trpěliví. Jak mi dnes někdo připomenul mám tam někde ještě nějaký překlad od Lory a jak si právě nyní vzpomínám i od Sofie, ale to zase až příště.

28.04.2003

    Do sekce Epizody byl přidán obsah epizody Ošklivky Betty, tentokrát jde o č.28 poslala "Potvora". Obrázky k tipování najdete zde. "Zuzikk" poslala další obsahy epizod EcoMody (č.16 přeložila Renáta a č.17 přeložila Zuzikk) najdete je v rubrice Překlady. V poště jsem zahlédl ještě nějaké věci např. článek od Báry, ale to jsem dnes už nestihl dát na stránky.

    Jak vidíte (podle toho, že je aktualizace) nechal jsem si vše projít hlavou a rozhodl jsem se pokračovat na těchto stránkách (důvody proč jsem zvažoval, že skončím tu nebudu rozebírat). Pravdou je, že jich bylo několik a to, že mám minimum času je jen jeden z nich. Nevím ještě jak bude vše fungovat dále, ale pravděpodobně nebudou v současné době aktualizace na denním pořádku. Tedy dost to záleží na návštěvnicích, které dělají obsahy - pokud něco pošlou, nebudu to protahovat a budu se to snažit umístit na stránky co nejdříve. Pro někoho aktivnějšího mám jeden tip - chybí nám obsah jedné epizody tuším, že jde o číslo 149 a bylo by fajn kdyby jej někdo po odvysílání udělal. Domluvte se když tak na Okounu, ať to neposílá zbytečně více lidí. Vím, že mám plno restů v poště, ale nějak nestíhám. Když už jsem, ale u těch nápadů co je potřeba dodělat, vzpomínám si, že před časem mi přišel e-mail, kde nějaká fanynka nabízela možnost típnutí obrázků (nemohu si momentálně vzpomenout o koho šlo, ale zkusím to pohledat v poště). Pokud tedy máte někdo v počítači TV kartu a máte čas a schopnosti típnout pár výstižných obrázků do epizod kde chybí, ozvěte se. Jde tuším o epizody 143, 147 a 161-169. Já momentálně v compu TV-tuner nemám, pokud se nikdo neozvete pokusím se někoho sehnat jinde, ale bude to zbytečně komplikované.

    Jak už jsem psal na Okounu vzhledem k celkovému znechucení pár e-maily jsem si minulý víkend našel jinou zábavu, která mě stojí spoustu času (který jsem dříve věnoval těmto stránkám). Trávím nyní mnoho času na http://www.priserky.cz/ a od pátku jsem si držel 6 místo z 25 000 zaregistrovaných hráčů, těch přibývá denně minimálně 1 000 a je čím dál větší problém udržet se v čele. Ceny jsou však pro mé děti lákavé a vůbec neuvažují, že bych za víc než dva měsíce, až hra skončí nebyl v první padesátce (osobně to vidím bledě a jsem zvědavý o kolik jsem se propadl zatím co tady píšu). Pokud to někdo hrajete moje příšerka je "knihomol" :-))  To však neznamená, že se dál nebudu věnovat stránkám, ale jen ať víte, že budu mít ještě méně času než dosud. Pokud mi chcete trochu pomoct k více volnému času a nehodláte tuto hru hrát, zaregistrujte se prosím - na každý mobil jde vytvořit jen jednu příšerku, na mobil totiž dostanete kód pro aktivaci příšerky (ostatní údaje mohou být smyšlené) a pošlete mi login a heslo k příšerce (případně příšerkám) na e-mail, moc mi tím pomůžete.

    No a na závěr vzkaz pro chytráky kterým vadí obsahy epizod dopředu. "Myslím, že celý problém je jen Vaše slabá vůle a tak hledejte chyby v první řadě u sebe". Osobně čtu jen Ecomodu (ta než bude tak vše zapomenu) a díly které jsem neviděl. Osobně mi konstruktivní kritika vůbec nevadí: např. před časem jedna návštěvnice kritizovala obrovskou chybovost epizod Ošklivky Betty a podařilo se mi jí přesvědčit, že udělá korektury (snad na tom pracuje). To znamená, že kdyby každý místo kritiky udělal to v čem si myslí, že je lepší, vypadalo by to zde úplně jinak. Už na začátku jsem pochopil, že něco takového nemůže táhnout jeden člověk a vzhledem k tomu, že jde o stránky fanoušků, pojal jsem to celé tak, aby se každý mohl zapojit. To je vlastně i jeden z důvodů proč jsem se rozhodl pokračovat. Nepřišla by na zmar jen má práce, ale i práce spousty aktivních návštěvníků (vlastně spíš návštěvnic - muži se aktivně totiž zapojují jen vyjímečně).

24.04.2003

    Novinky: Do sekce Epizody byly přidány další obsahy epizod Ošklivky Betty, tentokrát jde o obsahy epizody 25-27 poslala "Potvora", obsahy 5-10 poslala Sára (upozorňuje, že jde o překlad z angličtiny, který se snažila rozdělit na jednotlivé epizody, ale není si jistá úplně na 100%). No a nakonec ještě jsou nové verze epizod 82-84 od Báry (podrobnější a občas i s dialogy).

23.04.2003

    Novinky: "Zuzikk" poslala obsah epizody EcoMody č.15 (přeložila osobně) najdete jej v rubrice Překlady. V deníčku Betty jsou další pasáže od "Fialky". Od 62 dílu je tedy deníček kompletní až po odjezd Betty do Cartacheny (jak víme deník nechala doma).

    Mám v poště ještě epizody č. 25-27 Ošklivky Betty, které poslala "Potvora", epizody od Sáry 5-11, nějaký překlad od Sofie a  možná ještě něco, ale to si nechám až na zítřek (nechci Vás napínat, ale vážně nemám čas).

22.04.2003

    Novinky: Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy epizod Ošklivky Betty, tentokrát jde o obsahy 22-24 poslala "Potvora". Nestihl jsem se probrat poštou, ale zahlédl jsem v ní další části deníčku Betty od "Fialky" a tak se máte zítra alespoň nač těšit.

19.04.2003

    Původně jsem si chtěl přes víkend dát pauzu, ale poté co jsem v poště našel obsahy epizod, nemohl jsem je sem neumístit. "Zuzikk" poslala obsahy epizod EcoMody 14 (přeložila osobně) najdete jej v rubrice Překlady. Do sekce Epizody je přidán další obsah epizody Ošklivky Betty, tentokrát jde o obsah epizody 21 poslala "Potvora". Dnes také najdete zde nové obrázky k tipování.

18.04.2003

    Novinky: "Zuzikk" poslala obsahy epizod EcoMody 11-13 (11-12 přeložila Renáta a 13 přeložila Pavča) najdete je v rubrice Překlady. Do sekce Epizody je přidán další obsah epizody Ošklivky Betty, tentokrát jde o obsah epizody 81 poslala opět Bára. Já jsem digitalizovat slíbený článek a najdete je v rubrice Z tisku. Opravil jsem také odkaz na Videa o kterém psala Winky na Okounu.

17.04.2003

    Novinky: "Zuzikk" poslala obsah epizody EcoMody č. 10, (přeložila osobně) a najdete jej v rubrice Překlady. V teto rubrice najdete také překlady dvou zahraničních článků od Sofie. Já jsem digitalizovat jeden delší a dva kratší články a najdete je v rubrice Z tisku. Deníček "Fialka" doplnila o další 4 texty a najdete jej v rubrice Ostatní.

    Zítra se pokusím dodělat elektronickou podobu rozhovoru s Natalií Ramirez z posledního TV Tipu.

16.04.2003

    Dnes najdete nový obrázek k tipování zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát jde o obsahy epizod 19-20 poslala "Potvora" a o obsah epizody 80 poslala Bára (ten stojí vážně za to a určitě na něj mrkněte). Včera jsem sliboval ještě něco od Sofie, ale nějak jsem to nestihl. Měl jsem i v plánu přidat zase nějaký článek, ale strávil jsem několik hodin psaním pošty a ten čas pak chyběl. Vím, že tam mám ještě e-maily na které chci odpovědět, ale zase až příště.

    Okoun - co dodat, díky všem kteří se rozhodli nenechat upadnout diskuzi. Pár věcí však chci poznamenat. Všiml jsem si poděkování mé osobě, ale to je přece nesmysl vždyť za těmito stránkami se skrývá práce návštěvníků kteří se zapojili aktivně a dají se počítat již možná na desítky. Také jsem si všiml názoru mazat např. vulgární příspěvky a přesto, že jsem to dříve nedělal, ujišťuji Vás, že minulý týden a o víkendu jsem je mazal několikrát denně a odstranil jsem několik desítek těch nejhorších. Ty méně závadné jsem nechal a doufal, že vyburcují ostatní z letargie. Konečně tedy zase plní diskuze svůj účel a unavený človíček který tam zabloudí v práci či ve škole nemusí nechápavě kroutit hlavou, ale naopak jej něco pohladí na duši a případně se při vzpomínkách pousměje.

15.04.2003

    Dnes jsem sice strávil prací pro tyto stránky několik hodin, ale nového nic neuvidíte. Pouze "Fialka" doplnila "deníček Betty" o další zápisky, najdete jej v rubrice Ostatní. V menu najdete přidáno tlačítko Video, jde vlastně o odkaz na naše sesterské stránky.

    Musím přiznat, že diskuze na Okounu má přeci jen smysl a je vidět, že nejsem sám koho stav v poslední době mrzel. Škoda jen, že Okoun byl později nefunkční, ale již dopolední příspěvky hovořily za vše.

    P.S. Právě stahuji večerní část pošty a vidím příspěvky které posílá "Sofia" a "Potvora", takže zítra se máte zase nač těšit.

14.04.2003

    Dnes jsem se konečně donutil, přidat něco na stránky - obrázek k tipování najdete zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát jde o obsahy epizod 11-12 poslala "Potvora" a o obsahy 93-95, ty poslala "Marsiela". "Zuzikk" poslala obsah epizody EcoMody č. 9, (přeložila "Tera") a najdete jej v rubrice Překlady. V rubrice překlady najdete také ve španělštině nový soubor (Přezdívky).  Já jsem se pak donutil digitalizovat další článek, najdete jej v rubrice Z tisku. Slíbený deníček na kterém dělá "Fialka" najdete v rubrice Ostatní. Byly udělány ještě některé drobné opravy chyb na které jste upozornili (Yngwie např. upozorňoval na chybu v melodii pro telefon Siemens). Bylo toho víc, ale momentálně si nevzpomínám. Musím také vyřídit poděkování (přišlo totiž docela dost e-mailů) všem překladatelům a těm co sepisují obsahy epizod. Nemá smysl to dělat po jednom, nebo je tu jmenovat (pravidelní návštěvníci je stejně znají z tohoto úvodníku a z diskuze).

    Dnes to ukončím mírně negativně - velkým zklamáním je pro mne v posledních týdnech diskuze. Vzpomínám na časy, kdy nás tam nechodilo možná tolik, ale první příčky v návštěvnosti jsme dokázali obsadit také. Psalo se o všem možném a probíraly se obsahy aktuálních epizod, kde je co zajímavého atd., ale nebylo to podmínkou a každý psal o čem chtěl. Diskuzi navštěvovali všechny věkové kategorie, se spoustou lidí jsem si napsal nějaký ten e-mail a tak vím, že to bylo od 11 let až po seniory. Dnes mám pokaždé strach ji navštívit (co tam zas, asi tentokrát najdu?). Jde o to, že nejvíce návštěvníků diskuze má nyní kolem 13 let a téma a tím i nadpoloviční část příspěvků je o tom která návštěvnice více miluje Armanda. (Celkem sleduji dění i jinde a vím odkud většina těchto návštěvnic přišla, jen nevím jestli je to zrovna důvod k radosti). Všímáte si, že většina nás opravdu prvních návštěvníků se do diskuze už moc nezapojuje, nejen starších dokonce i těch -náctiletých, kteří sem dříve chodili? Nevím, ale asi je nám trochu trapně za ty ostatní. Dokonce si vzpomínám, že i ti zapřísáhlí odpurci telenovel se vyjadřovali celkem kultivovaně a pokud ne, ostatní je prostě ignorovali. Částečně to přičítám nemoci, nebo splínu, ale poslední dny mám čím dál větší chuť, diskuzi ukončit, zablokovat nebo požádat o smazání. Stále však doufám, že i současní návštěvníci - obzvlášť po tak dlouhé době, dokáží vymyslet alespoň na chvíli jiné téma. Ale, proboha jen ne miluji např. Hermese :-))  Pokud už však máte potřebu oznámit světu koho milujete, stačí to jednou např. za týden a ne 8x denně. Nedivte se pak, že někdo napíše co si zas on myslí o Vás. Pokud se už toto všechno stane, neodpovídejte mu nejen vulgárně, ale vůbec - a to myslím naprosto vážně.

11.04.2003

    Dnes jen krátce (dostala mě chřipka a za 5 hodin mi začíná náročný pracovní den). Obrázek k tipování pro dnešek nehledejte. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát jde o obsahy epizod 17-18 poslala "Potvora" a o obsahy 72-73, ty poslala "Marcela". Na slíbený deníček si musíte ještě den počkat, přišly i epizody 93-95 od Marsiely a plno e-mailů do kterých jsem něměl čas mrknout, ale více vážně zase zítra. 

10.04.2003

    Dnes nemám moc času a tak jen krátce. Obrázek k tipování pro dnešní den, najdete je zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát jde o obsahy epizod 15 a 16 poslala "Potvora". "Zuzikk" poslala obsah epizody EcoMody č. 8, který pro nás přeložila "Pavča" ten najdete je v rubrice Překlady.

    Dnes jsem se začal přebírat poštou a třídit obrázky, pro aktualizaci rubriky fotogalerie. Nevím kdy se mi podaří je přidat a termíny už raději opravdu neslibuji. Prozradím však, že to bude pravděpodobně spíš na etapy po jednotlivých hercích a podle toho, že nejvíce v poště figuruje "Jorge Enrique Abello" začnu asi u něj.

    Díky prohlížení obrazků jsem dnes nestihl přidat některé věci a tak mohu oznámit, že zítra se můžete mimo jiné těšit na epizody 72 a 73 od Marcely, nebo také na texty v deníčku Betty, které poslala Fialka.

09.04.2003

    Obrázek k tipování pro dnešní den, najdete je zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát jde o obsah epizody č.78, který poslala "Marcela". Dále pak obsahy epizod 13 a 14 poslala "Potvora". "Zuzikk" poslala obsahy epizod EcoMody č. 5-7, které přeložila "Pavča" najdete je v rubrice Překlady.

    Jak už jste si asi přečetli na Okounu, byla zastavena práce na překladech epizod Ošklivky Betty z angličtiny. Jeden z důvodů je, že nelze rozeznat o kterou epizodu jde a další, že se nabídla návštěvnice alias "Potvora", že je sepíše přímo při sledování jednotlivých epizod. Bude to sice pomalejší, ale mnohem spolehlivější řešení.

    Musím přiznat, že takovou vlnu nabídek na pomoc při překladech jsem nečekal. Je to tím, že jsem si vůbec neuvědomil jak nám narůstá týden od týdne návštěvnost a co za dva měsíce díky návštěvníkům vzniklo ze stránek, které byly původně zamýšleny částečně jako recese a částečně, byly jen takovým pokusem pro celkem 4 plánované návštěvnice :-)) Když se na to tak dívám máme nyní návštěvnost kolem 160 tzv. unikátních přístupů denně a to vím o chybě, díky které nejsou počítány některé přístupy. (takže to odhaduji minimálně přes 200). Jak už někteří zjistili na úvodní stránce http://www.betty.wz.cz kam se jednou tyto stránky přesunou v nové podobě (je to však dlouhodobá záležitost a budete průběžně informováni. Petr to odhaduje v nejlepším případě na měsíc) je již možnost se zaregistovat pro zasílání novinek. Zaregistrovat se můžete na nových stránkách, ale v e-mailu budete dostávat stručné info týkající se stávajících (tedy těchto) stránek co bylo přidáno atd. Rozesílání těchto informací se pravděpodobně rozjede v nejbližších dnech.

    Jinak mám v poště odložené desítky e-mailů, které obsahují např. obrázky, odkazy atd. a tak pokud jste v minulosti něco poslali a nenašli na stránkách, nebuďte zklamaní zatím jsem pouze nenašel čas to zpracovat a umístit na web. Vzhledem k tomu, že v dohledné době bude většina zahraničních textů, které jsem měl k dispozici a umístil na stránky (mimo španělštiny - na tu se zatím nikdo nenašel) přeložena, chci poprosit o jednu věc. Pokud narazite na něco zajímavého co by stálo za přeložení pošlete buď odkaz nebo přímo stránku. Právě si uvědomuji, že jedna návštěvnice (momentálně si nevzpomínám na jméno) psala, že pracuje na textech které si zapisuje Betty, takže bude i ten deníček. Takže mám-li dnes na závěr bilancovat, pomalu (aniž jsem si to uvědomil) se dostáváme alespoň množstvím informací na úroveň zahraničních webů a některé jsme již snad nechali i za sebou. Proč by však ne, když (jak je vidět na grafech v rubrice Ošklivka Betty) máme u nás o 7% vyšší sledovanost než byla např. v Kolumbii. To píšu jen ať podráždím nepřátele telenovel, kterým se na našich stránkách a hlavně v diskuzi líbí poslední dobou čím dál tím více :-))

08.04.2003

    Obrázek k tipování pro dnešní den, najdete je zde. Do sekce Epizody je přidán další překlad, tentokrát jde o obsah epizody č.5, který poslala Sofia (odhaduji, že jde o momentálně nejrozsáhlejší obsah epizody ze všech). Zuzikk poslala čtvrtou epizodu EcoMody, kterou najdete v rubrice Překlady, najdete tam také překlad dalšího rozhovoru s hercem Jorgem E. Abellem, který poslala Tera. Pravděpodobně už zítra se můžete těšit na další díly Ecomody, které přeložila Pavča.

    Bohužel se stala jedna nepříjemná věc ohledně překladů. V případě epizod Ecomody jsme na Okounu avizovali, že Zuzikk bude řídit překlady Ecomody a byl tam na ní i e-mail Z.Malatova@seznam.cz. a úplně jsem opomenul napsat to na stránky. Popravdě řečeno ani jsem nečekal, že je tolik lidí žhavých do překládání a tak se stalo, že dnes přišly od dvou lidí epizody Ecomody 4 a 5 plus oznámení od dalších dvou, že už začali dělat také tyto epizody. Bohužel jsou však již tyto epizody hotové, dokonce pokud vím až po epizodu 7 nebo 8.U Ošklivky Betty se před časem zavedlo, že překlady bude řídit jedna osoba (Maru) nakonec se stejně větší množství překladatelů nezapojilo (ani jim Marsiela nedala čas). Bylo to však nejen proto aby nedělalalo více lidí na stejné věci, ale i proto, aby se překlady posílaly osobě, která je řídí a má za úkol to sjednotit. Nejde o nedůvěru v překladech by docházelo k rozdílům např. ve jménech uvedu příklad: Alejandra-Alechandra-Alexandra a návštěvníci by z toho byli v zmatení - co epizoda to jiné jméno a nevěděli by jestli jde o stejnou osobu, nebo o tři. Pokud to případné překladatele příliš neodradilo pomoc mohou nabídnout na výše zmíněném e-mailu. případně se zapojit na Ošklivce Betty (viz. níže).

    U anglické verze Ošklivky Betty to dopadlo naprosto stejně - epizodu č.5 už udělala velice precizně Sofia z ruštiny a na č.6 dělá, to jsem však na stránce překlady u souborů z ruštiny uvedl, bohužel až dolů se žádný angličtinář nepodíval a tak opět začalo několik lidí překládat od epizody č.5. aniž by to napsali alespoň na Okounu ať se další nenamáhají na stejné části. Chtěl bych proto poprosit, zastavte překlady Ošklivky Betty než se nějak dohodneme. Nejdříve nějaká fakta, dal jsem to na stránky sice celé, ale přeložit je potřeba epizody 7-45 ty chybí úplně a epizody 46-76 u kterých je zkrácená verze obsahů z televizního programu. (Zbytek již byl přislíben Marsielou a Marcelou). Má představa je, že tato telenovela si zaslouží pořádné obsahy epizod a ne nějaký výcuc na pár řádku formou to je asi tato epizoda a tady už pravděpodobně začíná další (pro nezasvěcené v anglické verzi nejsou rozděleny epizody). Proto mám představu, že nejdříve se vytvoří tým lidí ochotných na tom dělat, následně se určí někdo z nich ochotný to koordinovat. Tato osoba bude mimo své překlady, dalším přidělovat jednotlivé pasáže anglické verze (7-76), která se přeloží poctivě a ne ve zkrácené verzi (navíc nikdo ani nebude hádat o kterou epizodu asi jde). Své překlady budou posílat zpět osobě, která to vše bude řídit a ta to bude skládat do přeloženého celku. O rozdělení kompletního překladu na epizody pak požádáme někdo, kdo má nahrané jednotlivé části (viz. například navštěvnice na Okounu alias Potvora). Myslím, že je to nejschůdnější řešení, pokud má však někdo lepší řešení napište. Kdo má tedy zájem se zapojit a udělat kus opravdu poctivé práce napište na oskliva.betty@seznam.cz. Pokud se dá dohromady šikovná a hlavně početná parta mohou být perfektní překlady chybějících epizod v rozumném termínu (nebojte nikdo vás nebude honit, nebo určovat termíny). Nejen, že to potěší návštěvníky, kteří začátek telenovely neviděli, to jsem i já :-(  ale až jednou zájem opadne, zůstane po nás na stránkách kus práce a z nostalgie sem určitě každý z nás občas zabloudí.

07.04.2003

    Obrázek k tipování pro dnešní den, najdete je zde. Do sekce Epizody je přidán další předělaný obsah epizody, tentokrát 78 (poslala jej Marcela). Zuzikk poslala třetí epizodu EcoMody, kterou najdete v rubrice Překlady, najdete tam také překlad rozhovoru s hercem Jorgem E. Abellem, který poslala Tera.

    Raději nic neslibuji, ale pokusím se v dohledné době udělat nějaké nové rubriky např. pro Ecomodu a také pro videa (toto bude trochu problém). Mám také nějaké články v papírové podobě - na ty se vrhnu asi nejdříve a jakmile je proženu scanerem, najdete je na stránkách. Právě si uvědomuji, že je pondělí ráno (02:10 hod.) a nemáme novou Anketu, tak se pokusím ještě nějakou udělat, pokud to stihnu najdete ji na obvyklém místě.

06.04.2003

    Obrázek k tipování pro dnešní den, najdete je zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát 77 (poslala jej Marcela) a 88-92 těmi opět přispěla Marsiela. Včera byly nějaké technické problémy a nedařilo se udělat aktualizaci (doufám, že dnes proběhne vše bez problémů). Jinak Zuzikk, také nezahálela a v rubrice Překlady najdete čtyři její příspěvky - jde o obsahy prvních dvou epizod Ecomody a dva rozhovory Betty a Armanda, které v televizi teprve uvidíme. Tipuji, že na ty rozhovory zamíří všechny citlivé povahy dnes asi nejdříve :-)  V jednom totiž Betty odpouští Armandovi a v druhém je jejich první rozhovor po Betčině návratu z Cartageny. (Neberte to v těch textech úplně doslovně, Zuzka odvedla perfektní práci - otázkou však je co s tím provede náš dabing a jejich úpravy).

    Chci také poděkovat, že jste se hromadně účastnili bombardování ředitele Novy, e-maily a dopisy o vysílání Ecomody. Myslím, že značná čast složky, kterou včera tak rozpačitě držel, pocházela od návštěvníků těchto stránek a všichni to můžeme považovat za takové malé vítězství (dokud to však nepoběží, není nic jisté). Jak jsem si všiml na Okounu, některé z vás už to napadlo a bylo by vhodné mu poděkovat a tím ho vlastně ujistit, že zájem o Ecomodu je opravdu velký. Nechci některým z vás kazit radost, ale všiml jsem si v diskuzi, že máte zájem o opakování Ošklivky Betty a v tomto případě je zbytečné psát. Vysílací práva mají na dvě vysílání (obvykle to musí být odvysíláno tuším, že během dvou let). Je tedy pravděpodobné, že si to nevyčerpají najednou a nechají tam mezeru, kterou odhaduji tak rok. Spíš je škoda, že k akci s Ecomodou nás vyprovokoval sám ředitel - kdyby nás napadla dříve mohli to stihnout nadabovat a vysílat ihned po skončení Ošklivky Betty. Takto se jen děsím, ať nějakého chytráka nenapadne vysílat Ecomodu až po repríze Ošklivky Betty (obvykle to televize dělají, to abychom si to nejdříve připomenuli).    

05.04.2003

    Včera jste na obrázku bez problémů poznali, že to byla Marcela Posada (Sandra) a pro dnešek tipování vynecháme. V rubrice Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát 83-87, které napsala Marsiela. Přislíbila, že postupně bude časem pokračovat směrem nahoru. Přiznávám, že momentálně ztrácím trochu přehled - vím však, že ještě někteří slíbili časem sepsat nějaké obsahy epizod a nahradit ty krátké obsahy z TV programu, následně to odvolali s tím, že šlo o omyl a díly už nahrané nemají. Mám však pocit, že zatím platí příslib obsahů epizod 13-45 od návštěvnice s aliasem "Potvora" tuto přezdívku si určitě zapamatujeme :-)  Možná ještě někdo, co se epizod týká nějaké slíbil, případně něco už neplatí - v tom případě prosím napište a já to dám na stránky (bylo by nepříjemné dělat na stejné věci spoustu hodin). V rubrice Překlady jsou první slíbené překlady (poslala je Sofia) a čtyři další soubory pro ruštináře. Právě jsem si stáhl e-mail od další návštěvnice a Zuzikk oznamuje, že začala dělat na překladech Ecomody, první epizody je již hotová a další budou následovat.

    Pokud máte někdo v počítači I-Worm Ganda (a někteří jej tam máte)  a váš antivirový program si s ním neumí poradit, zde najdete utilitu, která jej bez problémů odstraní (více informací najdete např. na stránkách http://www.grisoft.cz/). Tento červ (druh viru) mi včera přišel téměř 100x z toho více než 90x od jednoho vtipálka úmyslně - jak už zjistil, nebyl tak chytrý jak si myslel, anonymita v jeho případě byla jen jeho iluze a už dá pokoj. Na viry jsme si zvykli jako na běžnou věc, pokud se však najde zmetek, který je rozesílá úmyslně musí si být vědom toho, že může narazit. Že šlo o obyčejného hlupáka napovídá i to, že člověk, který chce škodit tímto primitivním způsobem se obvykle neumí sám zabezpečit. Doufám, že si uvědomil co udělal za blbost a že příště může dopadnout hůř.    

04.04.2003

    Dnes najdete v rubrice Ostatní přidány melodie pro telefon Siemens a Ericson. V rubrice Ošklivka Betty byl pro porovnání přidán graf na kterém uvidíte sledovanost Ošklivky Betty jinde a můžete si tedy udělat představu jak jsme na tom vlastně u nás. Do rubriky Překlady jsou přidány nějaké texty v polštině a kompletní obsahy Epizod Ošklivky Betty a Ecomody v angličtině (pokud tedy máte zájem pomoci, můžete se realizovat). Jediný nedostatek je v tom, že obsahy epizod Ošklivky Betty nejsou odděleny, ale je toho několik stovek stran A4 (bylo by fajn nějak doplnit chybějící obsahy epizod 5-45). Obrázek pro dnešní den najdete zde. Chtěl jsem dnes přidat ještě nějaké překlady, které poslaly Sofie a Julie (jde o infa o hercích) bohužel mi to nějak nevyšlo takže je sem dám až dnes večer a najdete je zde tedy až v sobotu ráno. Doufám, že jste v hojném počtu napsali řediteli (pokud možno bez invektiv), pokud ne máte ještě příležitost. Uvidíme jak na to v sobotu zareaguje a doufám, že tam neuslyšíme, že jste titulovali tak, že se to nehodí napsat ani zde. 

     Vzhledem k tomu, že stránky se rozrůstají a návštěvnost den ode dne stoupá (poslední dobou kolem 120 tzv. unikátních přístupů denně a stále to narůstá). Nelze již stránky provozovat tak amatérsky jak to je v současné době a také proto, že si tato telenovela zaslouží trochu důstojnější web, budou založeny nové stránky (lépe řečeno tyto stránky budou postupně předělány a přesunuty). Pro návštěvníky to přinese postupně spoustu novinek. Když tak nad tím přemýšlím, uděláme hned jednu mini-anketu, že jsou na Okounu věčně problémy víme všichni. Takže dejte vědět, zda chcete nechat diskuzi na Okounu, nebo ji mít interní tzn. přímo na stránkách. V dnešní době narůstá na stránkách vše do takových rozměrů, že je už téměř nad možnosti jednotlivce udržet stránky v chodu. Jen málokdo si dokáže představit jak dlouho trvá probrat se poštou, to je největší žrout času a vlastně i peněz. Někteří návštěvníci v dobré víře posílají kdejaký obrázek a ani se nenamáhají podívat, že už na stránkách dávno je. Navíc si jej uloží ve formátu bmp a není pak žádnou vyjimkou obrázek o velikosti přes 1 MB, takových obrázků pak dotyčný pošle 5-10 e-mailů a Telecom si mastí kapsu a já si trhám vlasy :-) To znamená, že postupně se místo jednotlivce budete setkávat pravděpodobně spíše s kolektivem. První nový člověk v této partě je Petr, který se bude starat o webdesing a tedy vlastně postupné předělání stránek do graficky přijatelnější podoby. Nové stránky postupně vzniknou zde http://www.betty.wz.cz/.

03.04.2003

    Dnes není nic nového, pouze obrázky pro dnešní den najdete zde.

02.04.2003

    Další obrázky k tipování najdete je zde. Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy, tentokrát 162-168, které opět přeložila Marsiela a upravila Maru.

01.04.2003

    Další obrázky k tipování najdete je zde. Byla přidána rubrika Ankety bude v ní každý týden nová anketa a každý den můžete svému oblíbenci přidělit jeden hlas. Do rubriky Ostatní jsou přidány texty dvou přáníček, které poslala Ivana. Loga pro Siemens C-45 a jeden soubor mid (zvonění) ty poslala Madlinečka. Trochu jsem si pohrál také a tak jsem tam přidal ještě dva soubory wav a tři notové zápisy pro Nokie. Nevím na kolik se to povedlo, nebo spíš nepovedlo, ale hodit se to bude spíše tomu kdo má propojovací kabel (mobil-PC). V počítači mám zase nějaké obrázky - to znamená, že asi brzy udělám aktualizaci fotogalerie.

 

31.03.2003

    Nejen proto že včera se mi povedlo napsat na úvodní stránce chybný odkaz, ale i proto aby se zvýšila přehlednost jsem zavedl novou rubriku Hádanky. V rubrice Překlady jsou dva hotové články: Stefania Gomez (Aura Maria Fuentes) - poslala Ilona a Jorge Enrique Abello (Armando Mendoza) od MM. (Až toho bude více přesunu je do rubriky "Hrají" k jednotlivým postavám).

30.03.2003

    Dnes zatím je další obrázky k tipování - najdete je zde.

29.03.2003 13:10 - pozor čtěte

    Takže dnes ještě pár řádků. Právě jsme se s manželkou dodívali na pořad Volejte řediteli. Pokud jste se také dívali asi vás zvedlo ze židle prohlášení, že pro telenovelu Ecomoda se ještě nerozhodli - údajně kdo by se díval když už bude Betty pěkná. Nevím co tím řediteĺ Železný sledoval, ale asi se podle něj na posledních více než 30 dílů Ošklivky Betty už nikdo nebude dívat. Můj názor však je, že spíš zkouší jaký bude ohlas - tedy vlastně i případná sledovanost Ecomody. Napsat mu co si o jeho prohlášení myslíte a že Ecomodu chcete, můžete na tuto e-mailovou adresu volejte.rediteli@novatv.cz.

    Vzhledem ke třem stížnostem na nefunkčnost tlačítek jsem je prohodil za pasivní - nemyslím, že je to krok k lepšímu, ale snad nyní budou funkční i na nestandartně nakonfigurovaných počítačích. (Vedith, Lenko a Katko dejte vědět zda je to již funkční).

    Dnes není na stránkách nic nového, ale další obrázky kde můžete tipovat o koho jde najdete zde.

28.03.2003

    V sekci Ostatní jsou přidány texty osmi přáníček, které poslala Šárka. Další obrázky kde můžete hádat o koho jde máte tady. Nově je zde také rubrika Překlady. Odkaz na jeden tématicky související článek najdete zde. Na závěr se chci omluvit pokud občas něco nefunguje jak má, nebo když někdo nedostanete odpověď na e-mail (nějak to vše nestíhám a tyto stránky jsou jen takový koníček). Pro představu - dnes v noci jsem si stáhl poštu z 12 soukromých e-mailových schránek (možná někdo kroutí hlavou, ale každá má svůj důvod a opodstatnění) a bylo tam přes 60 nových zpráv z toho 26 jen na oskliva.betty@seznam.cz. Pokud si někdo myslí, že je to pošta za týden je na omylu - poštu stahuji minimálně dvakrát denně a to nemluvím o pracovní poště. Takže mějte prosím pochopení pokud Vám např. za obrázky příjde na první pohled krátké a strohé poděkování.

27.03.2003

    Do sekce Epizody jsou přidány další obsahy epizod. Tentokrát 157-161, které přeložila Marsiela a upravila Maru. V sekci Hry je přidána jedna malá hříčka. Postavu jste neuhodli a další obrázek máte tady. V sekci ostatní jsou přidány texty dvou přáníček, které poslaly ve stejný den Šárka a Iva.

26.03.2003

    Vzhledem k technickým problémům (porucha monitoru - díky Petře za zapůjčení náhrady) jsme jeden den vynechali, ale dnes byly do sekce Epizody přidány další obsahy tentokrát 153-156, které přeložila Marsiela a upravila Maru. Obrázky kde můžete hádat o koho jde najdete tady. V sekci Hry je přidána jedna malá hříčka. Byla také kompletně předělána rubrika Ošklivka Betty. Návštěvníci kteří jsou u nás poprvé zde najdou základní informace o telenovele a také jsou tam slibované grafy sledovanosti (před časem jste je mohli vidět v pořadu Volejte řediteli na Nově).

24.03.2003

    Dnes byly do sekce Epizody přidány další obsahy epizod tentokrát 122-126, které přeložily Marsiela i Everyblue a upravila Maru. Další obrázky kde můžete hádat o koho jde najdete tady. No a ještě něco k anketě (rozjel ji na Okounu Yngwie), které se zůčastnilo 41 osob. Někteří však podali informace i o věku dalších členů rodiny (pravidelných diváků Ošklivky Betty) a tak jsme se dostali na 59 osob. Průměrný věk pak vyšel na 23,86 tento údaj je však zavádějící. Je jasné, že čím mladší generace - tím kladnější vztah k internetu. Ošklivku Betty samozřejmě sledují lidé bez ohledu na věk a často celé rodiny.

    Nemohu si odpustit na závěr jednu zajímavost. Ve svém okolí znám tři dámy v důchodovém věku, které se vzájemně neznají a společnou mají jen posedlost sledováním jakékoli telenovely. Není tedy divu, že jsem byl překvapen poté co jsem zjistil, že Ošklivku Betty, ani jedna nesleduje. Paradoxně naopak spousta lidí v životě žádnou telenovelu neviděla a nyní se dívají jak o závod. Tím se mi jen potvrdilo, že Ošklivka Betty opravdu není obyčejná telenovela. Přiznávám, že bych se vysmál tomu kdo by mi před časem tvrdil, že se budu dívat na telenovelu a dnes mě mrzí, že jsem neviděl prvních asi 35 epizod. No a úplně na závěr dvě slíbená čísla 36 a 34 - pravidelní návštěvníci na Okounu ví oč jde. (Takže sledujeme Ošklivku Betty opravdu bez rozdílu věku, vzdělání či profese).

23.03.2003

    Dnes sice nebyl čas něco přidat na stránky, ale o další obrázky Vás nemohu připravit a tak tady jsou.

22.03.2003

    V sekci Wallpapers je přidáno jedno nové pozadí na plochu - tentokrát jde o Patricii a tady jsou další dva civilní obrázky doufám, že dnes to bude konečně složitější. Pokud jste se ještě nezapojili do ankety na Okounu ohledně věku - učiňte tak prosím. Bylo celkem jasné, že na Okounu si spousta návštěvníků diskuzi jen přečte, ale včera se Vás celkem i dost aktivně zapojilo a to mě opravdu těší. Děkuji tedy návštěvníkovi (na jehož alias si momentálně nevzpomínám) který tuto anketu vymyslel. To je totiž přesně to co tyto stránky potřebují - více aktivních návštěvníků.

21.03.2003

    Opraven problém v sekci Hry pro který jste neviděli poslední hříčku a tady jsou další dva civilní obrázky - hádejte opět kdo na nich je a dejte vědět své tipy zase v diskuzi.

20.03.2003

    Dnes není nového prakticky nic jen do sekce Hry jsem přidal další hříčku a do Epizod obsah č. 115. Protože však mám pocit, že Vám to musím trochu vynahradit, tady jsou dva civilní obrázky - hádejte kdo na nich je a dejte vědět třeba v diskuzi. Na tipy ohledně herečky jsem obzvlášť zvědavý. (Jedna nápověda vidíte je celkem často a nejde o žádné epizodní role).

19.03.2003

    Že byla odstraněna úvodní melodie jste již asi zjistili (doufám, že se trochu zrychlilo načítání stránky). Dnes byly do sekce Hrají přidány jména 15 herců a postav i s obrázky (máme jich tam už 35). Co je však zajímavější, byla založena sekce Celebrity v Ošklivce Betty. Byl to vlastně nápad Maru i když jsem viděl tyto obrázky již dříve - přiznávám, že mě nenapadlo je sem umístit (zcela oprávněně sem však patří). Maru také poslala další upravené překlady od Marsiely (145-152) najdete je v rubrice Epizody.

17.03.2003

    Protože podle e-mailů zjišťuji, že tyto stránky navštěvují při hodinách internetu i děti, ale také ať máme něco co jsem zatím neviděl ani na zahraničních stránkách byla zřízena sekce Hry. Není to priorita těchto stránek a nemám s tím zkušenosti, takže žádné zázraky nečekejte. Jsou to jen takové hříčky, které běží v okně prohlížeče, ale jejichž načtení by mělo být rychlejší, než načtení běžné stránky. Jsou samozřejmě upravené tak, aby se tématicky hodily na tyto stránky. (Zatím nejsou odzkoušeny, ale snad budou funkční).

    V sekci FotoGalerie je doplněno pár zajímavých obrázků (tuším, že od Speedy, Zeldy a Bowly). Narazil jsem také na zvláštní obrázky na kterých je Aura-Maria a Fredy. (Ví někdo co znamenají? Snad nějaký Fredyho sen?). Od pátku jsem zaregistroval, že mají problémy na Okounu - snad už to bude konečně odstraněno a diskuze bude i nadále nabírat obrátky.

16.03.2003

    Dnes byly do sekce Epizody přidány další obsahy epizod tentokrát 140 - 144, které přeložila Marsiela a upravila Maru. Dále pak byly přidány stručné obsahy epizod 46 - 64, které zaslal Word.

14.03.2003

    Dnes byly do sekce Epizody přidány další doprovodné obrázky celkem už je tam už 632 z plánovaných 676. Co je však důležitější, nové tu jsou obsahy 116 - 121, které přeložila a zaslala Maru. Podle jejího e-mailu i další překladatelky pilně pracují - takže se můžeme pravděpodobně všichni těšit brzy na další epizody. Já jim tedy děkuji na tomto místě a návštěvníci je mohou povzbudit a poděkovat v diskuzi. (opravdu si to zaslouží).

P.S. Právě přišel e-mail od Marsiely  a epizody 116 - 169 jsou už prakticky kompletní. Maru dělá ještě nějaké korektury, ale už brzy se dočkáte. Pro ukrácení čekání jsem Vám udělal dvě takové malé hříčky. Najdete je v sekci Download. (Věnoval jsem tomu sotva 15 minut, ale výsledek i mě samotného překvapil. Neměl jsem čas to odzkoušet na jiném počítači, ale doufám že Vám to bude fungovat). Soubory jsou malé takže stahovat mohou i ti co mají pomalé připojení.

    02:40 hod.  Tak dnes ještě jednou. Maru si protáhla večer do časného rána a pravděpodobně po konzultaci s Marsielou upravila díly 127 - 134 tak je hned přidávám na stránky.

10.03.2003

    Dnes byla dokončena sekce pro Epizody - najdete zde zatím 560 doprovodných obrázků z celkových 676 a překladatelé prostor pro obsahy epizod. Děkujeme za všechny povzbudivé e-maily a omlouváme se návštěvníkům, kterým nepřišla odpověď (veškerý volný čas byl věnován rozjezdu nové části stánek). Pokud má někdo chuť zapojit se a pomoct na překladech epizod bude jeho pomoc vítána. (Co kdo momentálně překládá přesně nevím, ale myslím, že Maru v diskuzi případné dotazy určitě ráda zodpoví).

07.03.2003

    Snad nevznikne žádný problém a dnes ráno bude funkční a doplněná FotoGalerie. Pokud vše dopadlo podle mých představ vidíte ji v současné chvíli doplněnou o rovných 430 obrázků. Celkem jich tam je přesně 616 kusů a to zatím nekončíme ještě se probírám tím co mám v počítači. Časem zase něco doplním, ale nejdřív chci předělat obsahy dílů (spíš ty co už máme na stránkách doplnit vždy o nějaký ten obrázek z dané epizody).

04.03.2003

    Dnes není nic nového jen stručné info - připravuji opravdu masivní doplnění fotogalerie a odhaduji, že se zde objeví nejpozději do pátečního rána asi 250-300 nových obrázků. Ptáte se proč ne hned, případně ne po částech? No je to tak trochu má vina nečekal jsem, že se budeme pokoušet vytvořit vytvořit stránky, kde je na toto téma nejvíce fotografií a tak došlo k tomu, že jsem zvolil prostor kde jsme kapacitou značně omezeni. Tento problém je však již vyřešen a fotogalerie bude umístěna jinam. Nemusíte se však ničeho obávat i nadále bude vše fungovat stejně a změnu ani nepostřehnete. Děkuji všem kteří obrázky poslali - nyní si však dejte prosím do aktualizace pauzu. Poté až uvidíte co tu ještě není můžete pokračovat.

03.03.2003

    V rubrice FotoGalerie je přidáno pár obrázků, které zaslala před časem Maru a nové také přišly od Miluju Armanda (jakých nejvíc je každému jasné už z aliasu). V rubrice Wallpapers je přidáno jedno nové pozadí na plochu - tentokrát jde o Betty. Pro zvýšení přehlednosti se budete na stránkách setkávat s ikonkou, která bude symbolizovat novinku, nebo případně doplněnou stránku. Nejužitečnější bude určitě v rubrice Fotogalerie kde bude symbolizovat kam byly přidány fotky. Vypadá takto. 

02.03.2003

    V rubrice FotoGalerie je přidáno plno obrázků, které zaslaly Zelda, Barbora, Maru a něco mám z vlastních zdrojů. Nepočítal jsem je, ale těch nových bude určitě dost přes stovku, tak je chvíli na co koukat. (Jeden pěkný obrázek ještě přibyl v části, kde jsou svatební obrázky - poslala jej Barbora a ještě jsem ho nikdy neviděl. To jsem zvědavý zda někdo všímavý příjde na to který je nový - pokud ano dejte vědět v diskuzi). Nově se pak dnes také objevila rubrika Odkazy.

28.02.2003

    Tak jsem byl manželkou přemluven udělat tu nějaký prostor na obrázky už během dnešní noci. Můžeme to nazvat např. FotoGalerie na názvu přece nezáleží, zatím tu najdete jen asi 40 obrázků ze svatby Armanda a Betty (zaslaly je prakticky souběžně Maru a Zelda). Maru poslala ještě asi 70 obrázků z epizod, ale ty tu najdete až příště. Připravil jsem i další stránky např. na fotky jednotlivých herců. Odkazy však zatím nefungují - nemá smysl tam dávat vždy 1 - 3 fotky a víc toho doma zatím nemáme (takže kdo chce pomoct a má nějaké, nebo někde objeví něco zajímavého, může to poslat. U jednotlivců se výborně hodí například i tzv. civilní fotky).

    P.S. No a když už dnes byla řeč o svatbě Armanda a Betty (tzn. vlastně o díle č.169), v rubrice Epizody k němu máte obsah, který poslala Spedy. Zdůrazňuje, že není autorkou překladu i tak, ale za všechny děkujeme (jí i autorovi či autorce).

26.02.2003

    V rubrice Epizody jsou přidány obsahy dílů 135-139, přeložila a zaslala Maru (pravidelní návštěvníci ji znají z diskuze), vážně stojí za to si to přečíst. A ještě jeden postřeh - přesto, že včera příliš příspěvků nepřibylo, byla Ošklivka Betty za včerejšek třetí nebo čtvrtá nejnavštěvovanější diskuze na Okounu. Takže pomalu, ale jistě nás přibývá :-))

24.02.2003

    V rubrice ostatní přidán dopis Maria Calderona s instrukcemi pro Armanda, který našla Betty.

19.02.2003

    Přidány dva nové články do rubriky Z tisku. Dále pak vzhledem k tomu že někteří mají problémy najít obsahy, ale také proto že na níže zmíněných stránkách se obsah po odvysílání pořadu ztratí je nově zavedena rubrika Epizody.

18.02.2003

    Odstraněny problémy se zobrazováním obrázků v některých prohlížečích a při tisku (tedy doufejme - pokud ne opravím to večer).

16.02.2003

    Byla přídána rubrika Z tisku zatím jsou zde jen dva články. V rubrice wallpapers je přidáno celkem 14 nových pozadí tak se tam nezapomeňte mrknout. V sekci download, byly přidány další dvě verze písničky Yolandy Rayo - Se Dice De Mi, těžko říct která je nejlepší, každá je trochu jiná (nejen délkou a velikostí). V této sekci se také nově objevila úvodní píseň telenovely Ecomoda, kvalita je nic moc, pro nedočkavé však alespoň v této kvalitě.

   Konečně se také trochu rozproudila diskuze a objevují se tam odkazy na nové zdroje, takže příště se tu objeví asi nějaké odkazy. Obzvlášť záslužné je nalezení obsahu dílů (www.365dni.cz - vždy 10 dílů dopředu - díky Sarah), škoda jen že se nedá najít nic o těch co už běžely (pro ty co nesledují Betty od začátku).

02.02.2003

    Byly přídány sekce wallpapers a ostatní. V těchto sekcích pak byly přidány nějaké soubory a informace. Proběhlo také přesměrování sekce download, takže nyní zde už není omezení (velikost souboru maximálně 0,5 MB) a soubory už nemusejí být rozsekané na několik částí.

    Udělal jsem také dva Screensavery (spořiče), jednen je s úvodní skladbou telenovely a druhý bez zvuků - odinstalace je bezproblémá, takže bez obav instalujte (najdete je v sekci download).

    V sekci ostatní jsou nějaké nové věci - např. melodie na mobilní telefon Nokia (zadat ji musíte ručně na mobilu), také tam jsou nějaké karikatury a texty úvodní písničky v originále i ve verzi pro telenovelu.

26.01.2003

Proč stánky vznikly

        Tyto stránky vznikly jen proto, že manželka chtěla nějaké informace o této telenovele. V češtině jsem však nic nenašel, takže tu je něco málo pro další příznivce Betty, nebo vlastně herečky této role, kterou je Ana Maria Orozco.

    Najdete tu nějaké obrázky, úvodní skladbu seriálu, obsazení v hlavních rolích, diskuzi, něco ke stažení, záběry z maskérny, kde se hlavní představitelka pravidelně proměňovala v Betty (mám na mysli v ošklivku) a také snad něco málo o další telenovele která navazuje na "Ošklivku Betty" a jmenuje se "EcoModa".

    Je to můj první pokus o tvorbu stránek, tak buďte prosím tolerantní. Neplánuji tomu věnovat spousty času a už vůbec ne provádět nějaké časté aktualizace, tedy pokud si to nevynutí okolnosti. Pokud však někdo máte něco o čem si myslíte, že by se to tu mělo objevit pošlete to a něco s tím uděláme (ať už to budou informace nebo soubory). Je dost věcí které by se sem hodily - např. stručné obsahy dílů, ale jak už jsem psal na to čas vážně nemám (pokud to však chce někdo dělat není problém, ozvěte se).